Agata
Manosa

The Body Shop – podwójna wanilia

2011-06-07 - Agata Herbut

Chciałam Wam przedstawić nowe masło do ciała z The Body Shop!
Opis: „Innowacyjne Masło do Ciała Duo oferuje dwie konsystencje o różnej intensywności nawilżania w jednym wygodnym opakowaniu – jest to pierwsze takie rozwiązanie w branży kosmetycznej na całym świecie. Dzięki nowemu kosmetykowi można używać jednego produktu zawierającego dwie konsystencje o różnym poziomie nawilżania w obrębie tego samego zapachu. Wszystko to dzięki inteligentnemu opakowaniu nowego Masła do Ciała Duo.Produkt o lekkiej konsystencji przeznaczonej dla skóry normalnej, może być stosowany do obszarów ciała niewymagających intensywnego nawilżania, takich jak brzuch i ramiona – znajdziesz w nim składniki pozyskiwane w ramach programu Wspólnota Uczciwego Handlu, masło shea, masło kakaowe, olejek z brazylijskiego orzecha. Formuła o gęstszej, bogatszej konsystencji, przeznaczona jest do nawilżania bardziej wymagających partii ciała, takich jak: łokcie, kolana, ręce i łydki. Konsystencja zapewnia głębokie nawilżanie, dzięki składnikom pozyskiwanym w ramach programu Wspólnota Uczciwego Handlu, maśle shea, maśle kakaowym, oleju z brazylijskich orzechów, wosku pszczelim, olejku babassu oraz oleju z ekologicznie uprawianej soi. Wystarczy wybrać zapach oraz dobrać odpowiednią konsystencję, aby cieszyć się aksamitne miękką i odżywioną skórę.”

Mam dwie wersje zapachowe tego masełka: waniliową i groszkową:) W tej chwili używam tej pierwszej. Zapach- co tu dużo pisać – jest piękny, jak to wanilia – zmysłowa, słodka i niemalże rozpływająca się. Jeśli chodzi o właściwości nawilżające – są bardzo dobre! Musicie wiedzieć, że nie nawilżam ciała codziennie – zwyczajnie nie mam na to czasu. Skóra wobec tego wypija wszystko, co jej zaoferuję. Masło z The Body Shop wchłania się znakomicie – zarówno wersja bardziej tłusta jak i ta lekka. Gęstego masełka używam w miejsca bardzo przesuszone – u mnie są to łokcie i całe nogi, wersja lżejsza sprawdza się doskonale na brzuchu, ramionach i pośladkach. Zapach utrzymuje się długo na skórze i w pomieszczeniu w którym kosmetyk był używany!
Przyznam, że jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku – na początku sceptycznie podchodziłam do pomysłu ‚duo’, ale jest to strzał w dziesiątkę!

Opakowania masełek po zużyciu należy poddać recyklingowi! A tak wygląda opakowanie, wizualnie wersja bogata przypomina mi jakiś smakowity deser:)