Agata
Manosa

Puder z certyfikatem Ecocertu – Bourjois, Bio Detox Organic

2011-06-28 - Agata Herbut

bourjois2

O czym dzisiaj napiszę? O Bio détox organic Perfecting Powder marki Bourjois – upiększającym pudrze. Według obietnic firmy produkt spełnia potrzeby świeżej, czystej i ujednoliconej cery, zabezpiecza przed zanieczyszczeniami środowiska, jednocześnie sprawiając iż skóra wygląda pięknie. Niewątpliwą nowością na rynku wśród takich kosmetyków jest w 100 % naturalna formuła. W skład tej formuły wchodzi np. chlorofil, który ma za zadanie chronić przed zanieczyszczeniami i dotleniać skórę, nasiona drzewa Moringa oczyszczające i chroniące komórki przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego i zabezpieczające przed zatykaniem porów, puder lniany odpowiadający za absorbowanie sebum i matowy efekt makijażu oraz tlenek cynku mający właściwości ściągające i zwężające pory skóry. Potiwerdzeniem wszystkich obietnic producenta jest certyfkat Ecocert przyznawany produktom, które spełniają określone wymagania – przede wszystkim jest to w pełni naturalny skład.

bourjois1

Kolor, który posiadam to Light Vanilla – najjaśniejszy z całej gamy (do wyboru są cztery odcienie: Light Vanilla, Vanilla, Beige, Dark Beige) i dla jasnej cery jest doskonały.

bourjois4

Puder pownien utrzymać się na skórze 8 godzin bez efektu maski (coś się ze mną dzieje, że zaczęłam używać pudrów/podkładów, które nie ‚robią szpachli’) dzięki krzemionce, mineralnym pigmentom i talkowi. A jak jest naprawdę? Używałam go w bardzo sprzyjających pobliskim lodziarniom ( a mam niedaleko aż cztery w których są tryliony pysznych smaków, a chodzenie drugą stroną ulicy nic nie da bo są po obydwu!) warunkach atmosferycznych jakimi niewątpliwie są ponad 30 stopniowe upały – kosmetyk nie wytrzymał próby ośmiu godzin bo nic nie jest w stanie tyle wytrzymać. Jestem jednak pewna, że przy opcji kilku stopni mniej i normalnej/suchej/mieszanej cerze będzie w stanie wykonać to zadanie. Nie jestem w stanie stwierdzić jak sprawdzi się przy cerze tłustej bo takowej nie posiadam, moja lekko przesuszona przyjęła go jednak ochoczo i z radością – przepięknie mnie zmatowił i myślę, że w okresie letnim w zupełności wystarczy – przy naturalnym makijażu podkład jest zbędny. Aplikowałam go parę minut po wchłonięciu kremu Skinfood i byłam bardzo zadowolona efektem jaki zobaczyłam w lustrze. O kremie Skinfood, który recenzowałam tutaj muszę jeszcze coś napisać – otóż jest gorzki! Tak, gorzki! Po wsmarowaniu pojawia się okropny posmak więc jeśli któraś z Was zdecyduje się na zakup koniecznie o tym fakcie pamiętajcie! Wracając do naszego pudru – zobaczcie jak wygląda puderniczka!

bourjoius3

Lusterko umieszczone na obrotowym zawiasie może zmieniać pozycje o 360 °. Puderniczka natomiast jest koloru białego i jest cudownie minimalistyczna – ostatnio takie opakowania również wprawiają mnie w zachwyt:) Cena kosmetyku do końca czerwca to 46,99 zł – widziałam je w Douglasie i Rossmannie.