Agata
Manosa

Moje najlepsze eko – firmy. Część 1.

2011-08-01 - Agata Herbut
Eko kosmetyki triumfują od dawna, wiele firm kosmetycznych włącza do swojej oferty produkty, które w nazwie mają ‘naturalność’. Czy na pewno są one naturalne, nie testowane na zwierzętach,a ich składniki nie są pochodzenia zwierzęcego? Chciałam przedstawić Wam listę kilku marek, których kosmetyków używam, jestem zadowolona, a misję i filozofię firmy popieram całym sercem.

Urban Cosmetics  – niemiecka, a dokładniej berlińska firma, która deklaruje tworzenie w 100 procentach vegańskich kosmetyków. Wszystkie wytwory tej marki mają ograniczony termin użytkowania – ok. trzech miesięcy i powinno się je przechowywać w lodówce lub w chłodnym miejscu. Pisałam już o ich produktach jakiś czas temu.

Pat & Rub – polska marka, której przesłanie brzmi: Bez kompromisów – 100% natury, 100% nowoczesności, 100% skuteczności, 100% przyjemności”. Ich nowa linia do pielęgnacji twarzy,  w której wszystkie składniki pochodzą z naturalnych składników. Seria nie zawiera składników pochodzących z ropy naftowej, siarczanów, silikonów, glikolu, pegów. Nie mają sztucznych konserwantów, zapachu oraz barwników. Kremy zapakowane są w opakowania AIRLESS zapewniające higieniczne i precyzyjne dozowanie. Opakowania typu airless pozwalają ograniczać stosowaną ilość substancji konserwujących kosmetyk dzięki brakowi powietrza w opakowaniu oraz dozowaniu przez pompkę. Pudełko wykonano z papieru ekologicznego.

Organique – kolejna polska perełka, do ich ogromnej oferty dołączyły kosmetyki dla vegan – od maja tego roku mydło Aleppo, Savon Noir oraz glinka Ghassoul otrzymały logo ‘V’ od fundacji Viva! Fundacja ma zamiar oznaczać w ten właśnie sposób produkty przyjazne 500 tysiącom wegetarian i vegan w naszym kraju.

Synesis –  “Nie muszę nazywać ich ekologicznymi czy naturalnymi – to zbyt wąskie pojęcia. Wystarczy, że nazwę je szlachetnymi, bo oznacza to, że kosmetyki Synesis są zdrowe zarówno dla skóry, jak i dla środowiska. O tym, co znaczy dla mnie dbałość o środowisko naturalne świadczy otrzymany w 2008 Roku certyfikat EcoLabel – wiele lat pracowałam, aby stworzyć produkt odpowiadający surowym kryteriom Wspólnoty Europejskiej” – słowa właścicielki – Anny Garbaczewskiej o jej kosmetykach mówią same za siebie. Nie trzeba nic więcej dodawać.
Babor – ekskluzywna, proekologiczna, powstała z pasji w 1956 roku w Niemczech. Produkty można znaleźć zarówno w ośrodkach spa  jak i salonach kosmetycznych, są dostępne także dla nas, śmiertleniczek.  Receptury ich produktów zostały opracowane bez syntetycznych barwników, syntetycznych substancji zapachowych, składników pochodzenia zwierzęcego, bez składników na bazie olejów mineralnych, bez parafiny, bez PEG (polietylenoglikol), bez składników poddawanych naświetlaniom, bez składników modyfikowanych genetycznie, bez parabenów.

Weleda – powstała w 1921 roku, jedna z najbardziej znanych marek kosmetyków ekologicznych i nietestowanych na zwierzętach. Tutaj,w Niemczech jest bardzo rozpoznawalna i jej produkty polecane są np. przez położne. W Polsce można je przede wszystkim kupić w sieci i eko-sklepach. Marka przedstawia bardzo szeroką ofertę: pielęgnacja twarzy, ciała, włosów, kosmetyki dla dzieci i mam, do jamy ustnej, suplementy diety itp.

Femi – “Traktuj swoje ciało, jak naczynie duchowego piękna. Pielęgnuj je z miłością, nikomu nie szkodząc. Akceptuj siebie i swoją niepowtarzalność, jak niezwykły skarb. Dziel się tym skarbem ze światem.” – dewiza polskiej firmy Laboratorium Femi powstałego w 1991 roku. Moja przygoda z tą marką zaczęła się kilka lat temu kiedy moja starsza siostra studiując w Krakowie kupowała ich kremy w sklepie ekologiczynym, jakiś czas później – o czym jeszcze nie wiecie – założyłam Mydlarnię w swoim mieście i przez jakiś czas miałam kosmetyki Femi w swojej ofercie. Te kilka lat temu to właśnie Femi i Organique wspominam jako firmy przecierające szlaki eko – kosmetyczne.

Phenome  – kolejna polska marka perełka dla której która natura jest inspiracją, a ich produkty pielęgnacyjne zawierają prawie wyłącznie naturalne i organiczne substancje aktywne o zadziwiającej skuteczności, połączone z życiodajnymi wodami roślinnymi. Nie używają  syntetycznych substancji, które szkodzą naszej planecie, a w świetle najnowszych badań okazują się być szkodliwe również dla człowieka.  W szerokiej ofercie znajdziecie linię pielęgnacyjną dla kobiet, mężczyzn, mam i dzieci oraz kosmetyki do włosów i ciała. Phenome otrzymało tytuł Doskonałości Roku 2010 Twojego Stylu.

A Wy, dziewczyny macie swoje ulubione eko-firmy lub kosmetyki? W następnym odcinku przedstawię Wam moje ulubione produkty wyżej wymienionych marek!