Agata
Manosa

Everyday Minerals, mineralne róże: New Shoes i Bouquet.

2011-09-21 - Agata Herbut

Czym są kosmetyki mineralne? Na pewno spora część z Was już je poznała albo przynajmniej o nich słyszała. Miałam szansę poznać markę Everyday Minerals i przetestować róże do policzków – jeden z moich ulubionych kosmetyków.

Kosmetyki EDM zapewniają doskonałe krycie oraz blask zdrowej cery przy zachowaniu naturalnego wyglądu. Szeroka gama kolorystyczna podkładów, cieni, różów itd. pozwala na stworzenie makijażu na każdą porę dnia i każdą okazję. Kosmetyki mineralne Everyday Minerals to naturalne produkty wysokiej jakości, które:

– Nadają skórze zdrowy, promienny wygląd bez efektu maski

– Są atrakcyjne dla osób o wrażliwej skórze
– Doskonale kryją wszelkie niedoskonałości
– Korzystne dla problematycznych cer
– Są lekkie i trwałe
– Idealnie wtapiają się w skórę

– Nie zatykają porów

– Dobrze bronią się przed wilgocią

– Wolne od konserwantów, zapachów, parabenów, karminu, chlorku bizmutylu itd.

Miałam do czynienia z różami: New Shoes oraz Bouquet – piękne połyskujące odcienie. Pierwszy z nich New Shoes to mocny, widoczny i połyskujący róż, natomiast Bouquet jest mniej rzucający się w oczy, stonowany i delikatny. Dwa zupełnie przeciwstawne odcienie – można je podzielić na dzienny i wieczorny – chociaż ja takich podziałów nie uznaję 🙂 Są bardzo delikatne, świetnie się aplikują – nawet palcem! – dobrze przylegają i nie robią plam.

Musicie przyznać, że odcienie są bardzo ciekawe prawda? Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne obowiązuje zasada głosząca iż im mniej kosmetyku tym lepiej – mi odcień New Shoes tak przypadł do gustu, że chętnie zrobiłabym z siebie rosyjską Matrioszkę 🙂 Opakowania są wygodne, mimo, że całe życie używałam róży w kamieniu – do tych jestem w stanie się przyzwyczaić. Bardzo podoba mi się fakt ich mineralności – nakładam go na policzki i aż czuję się lepiej, że robię coś dobrego dla swojej skóry 😉

I najważniejsza wiadomość – produkty Everyday Minerals są wegańskie i nie testowane na zwierzętach. Everyday Minerals można znaleźć na liście organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals – Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) !

Ceny: tester o pojemności ok. 0,3 g – 4,90, produkt o pojemności 5 g – 29,99 zł. Więcej informacji oraz zrobić zakupy możecie w tym sklepie .

Używałyście kiedyś kosmetyków z EDM – u?