Agata
Manosa

Dr. feelgood, Benefit – upiększacz cery?

2011-11-09 - Agata Herbut

Dr. Feelgood marki Benefit to wygładzający balsam do twarzy, który można stosować jako bazę pod makijaż, na makijaż jako kosmetyk matujący lub samodzielnie. Jego głównymi zaletami powinno być zmatuje twarzy, przedłużenie trwałości makijażu, wygładzenie – powienien po prostu udoskonalić cerę. Produkt zamknięty jest w metalowym, stylizowanym na ‚dawne czasy’ okrągłym pudełeczku – dodatkowo zabezpieczony jest wewnątrz folijką. Gęsty, w formie pasty, o ziołowym zapachu specyfik jest bardzo zbity i może wydawać się trudny do roztarcia – jest jednak zupełnie inaczej – doskonale rozprowadza się zarówno palcami jak i dołączoną gąbeczką – osobiście bardziej wygodną formą aplikacji jest dla mnie właśnie gąbka. Jak używam dr. feelgood? Wszystko zależy od dnia i nastroju – jesli moja skóra jest w dobrym humorze aplikuję tylko i wyłącznie bazę – twarz staje się rozświetlona i wygładzona, mniej widoczne stają się niedoskonałości. W te gorsze dni dr. feelgood bardzo dobrze spisuje się jako baza pod podkład – wyrównuje, stwarza perfekcyjną powierzchnię gotową do przyjęcia kolejnego produktu – przedłuża trwałość i zmniejsza ścieralność fluidu w ciągu dnia.


Zrobiłam dla Was zdjęcia mojej dłoni – najpierw bez balsamu, następnie z nim. Obawiam się, że różnicę zobaczycie, ale ma się ona w zasadzie nijak do tego jak dłonie wyglądały na żywo – aparatem ciężko jest uchwycić rozświetlenie i wygładzenie. Muszę dodać, że mam skórę suchą/normalną – w moim przypadku nie zauwazyłam, aby produkt mnie ‚zapchał’.


Bez bazy:


Z bazą:

Jeśli dobrze przyjrzycie się zdjęciom zobaczycie, że skóra stała się jakby jaśniejsza, więcej w niej blasku – takie są moje odczucia. Produkt, który Wam opisałam ma jeszcze jedną zaletę – z racji swojej konsystencji – zbitej – jest bardzo wydajny, aby ‚pokryć’ całą twarz wystarczy naprawdę znikoma ilość. Koniecznie przejdźcie się do Sephory bez makijażu i sprawdźcie jak na Was działa ten mały doktor 🙂


Dr. feelgood marki Benefit jest dostępny w stałej sprzedaży w sieci Sephora w całym kraju.