Agata
Manosa

Stay or don’t Stray – baza marki Benefit.

2011-11-03 - Agata Herbut

Przygotowałam dla Was recenzje produktu, który jest dla mnie nowością , nigdy wcześniej nie używałam bazy pod cienie do powiek, teraz wiem, że to był błąd – powinnam była dużo wcześniej przyjrzeć się tego typu kosmetykom! Jeśli nigdy nie słyszałyście o Beneficie, bo o nim będzie mowa w tym poście – marka została stworzona w 1976 roku w San Francisco przez siostry bliźniaczki Jane i Jean Ford. Początkowo nazwa przedsięwzięcia kosmetycznego brzmiała Face Place i już wtedy odnosiła wielkie sukcesy – przede wszystkim za sprawą właścicielek – pełnych humoru i niebanalnych pomysłów, a w 1993 roku została przekształcona w Benefit Cosmetics. Motto sióstr: ” Benefit to uśmiech, najpiękniejszy kosmetyk, więc noś go zawsze ze sobą! Od 35 lat marka Benefit zaskakuje kobiety na całym świecie, proponując im kosmetyki łatwe i wielofunkcyjne w użyciu. Humor, dystans, wspaniałe opakowania i znakomita jakość sprawiają, iż Benefit kochają nie tylko gwiazdy i celebrytki. Tu znajdziesz kosmetyki jakich nie ma żadna inna marka!”

Dzisian chciałam pokazać Wam Stay don’t Stray – jest to zarówno baza pod cienie jak i korektor. Moja miniaturka ma pojemność niecałych trzech mililitrów, opakowanie zaopatrzone w aplikator zakończony miękką gąbeczką, a całość jest mała, poręczna i wygodna w użyciu. Jedyną rzeczą, która może działać na niekorzyść to zapach może być nieco nieprzyjemny dla bardzo wrażliwych nosów, ale szybko się ulatnia i właściwie jest wyczuwalny tylko po odkręceniu buteleczki, poza tym dla bardzo dobrego jakościowo kosmetyku zapach można puścić w niepamięć 🙂

Stay or don’t stray ma za zadanie przedłużać trwałość cieni i korektorów (pod oczami), dodatkowo zawiera hialuronian sodu, który nawilża i wypełnia zmarszczki oraz witaminy C i E zapobiegające objawom starzenia się skóry. Produkt ten to według benefitowej strony to prawdziwy best seller – i chyba zgodzę się z tym, zobaczcie na zdjęcia.

Baza na dłoni ma kolor podkładu:Na zdjęciu możecie zobaczyć jak pięknie podbija kolor cienia do powiek, po lewej stronie bez bazy, po prawej z bazą:
I zbliżenie:
Dla mnie widok ten był totalnym zaskoczeniem – nie miałam wcześniej styczności z bazami i nie spodziewałam się takiego efektu!
Pełnowymiarowe opakowanie Stay or don’t Stray w internetowym sklepie Benefit kosztuje 26 dolarów, w Polsce możecie kupić bazę w sieci Sephora. Uważajcie na podróbki na Allegro i ebay!