Agata
Manosa

Lektura na niedzielę -16.

2012-02-05 - Agata Herbut

Jean-Paul Gaultier urodził się 24 kwietnia 1952 w Arcueil, jest francuskim projektantem mody oraz muzykiem.
Swoją przygodę z modą rozpoczął od wysyłania drobnych szkiców do różnych projektantów, jakiś czas później jego talentem zachwycił się Pierre Cardin, który zaproponował mu stanowisko asystenta w 1970 roku. Jego pierwsza kolekcja została zaprezentowana w 1976 roku, były to projekty haute couture, kolejne utrzymane były już w większości w stylu miejskim.

Gaultier lubi szokować – projektował np. spódnice dla mężczyzn, oparte na szkockich strojach ludowych. Prowokacyjny styl przyniósł mu światową slawę. W tym roku, w Paryżu zaprezentował kolekcję na sezon wiosenno – letni, oczywiście wzbudziła wiele kontrowersji. Dlaczego? Cały pokaz był dedykowany zmarłej w 2011 roku piosenkarce Amy Winehouse. Męski kwartet wykonujący utwory Amy, modelki Gaultiera wyglądające jak jej kopia: wysoko upięty kok, mocna kreska na oku, pin – upowe kreacje, papieros. Jedni są zachwyceni – odbierając całe wydarzenia jako hołd dla piosenkarki, jej rodzina i przyjaciele uważają, że chodzi przede wszystkim o zysk, a sam projektant jest samolubny.


Jakie jest Wasze zdanie? Jak odbieracie zdjęcia z pokazu?
Zdjęcia pochodzą ze strony huffingtonpost.comKorzystając z okazji – najlepsze życzenia dla wszystkich Agat – dzisiaj nasze święto!:)