Agata
Manosa

Lektura na niedzielę – 19.

2012-02-19 - Agata Herbut

Kilka tygodni temu wspominałam o Donnie Karan i jej waniliowych perfumach, które przyczyniają się do tworzenia lepszego świata. Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o nowym obliczu zapachu pureDKNY i nowej akcji – tym razem zabiorę Was do Togo…


Togo jest jednym z najbiedniejszych państw świata, 66% ludności żyje z rolnictwa przynoszącego znikome zyski. Ogrom biedy dla nas – Europejczyków jest niewyobrażalny – nie potrafię opisać słowami jak żyją, wyglądają, o czym rozmawiają i myślą ludzie, którzy muszą przeżyć wraz ze swoimi rodzinami za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. To tyle ile wydajemy na podkład.

Dzięki współpracy Donny Karan i organizacji CARE, pureDKNY jest czymś więcej, niż zapachem, towarem. Dzięki tym perfumom – pomagamy kropla za kroplą poprawić finansową przyszłość kobiet żyjących w Togo. To one sadzą, dbają, zbierają werbenę – starają się zrobić wszystko, aby ich bliscy mogli godniej żyć – celowo napisałam godniej, a nie godnie – potrzeba mnóstwo czasu i pomocy z zewnątrz, aby ludzie żyjący w tak biednych krajach mogli powiedzieć: „Żyję godnie”.

Zakupując werbenę od lokalnych rolników z Togo, z których większość stanowią kobiety, marka pureDKNY podjęła działanie mające na celu zabezpieczenie długoterminowej produkcji werbeny w Togo. Trudi Loren, wiceprezes Corporate Fragrance Development Worldwide, Estée Lauder Companies Inc, mówi: „Zapach oraz świadomość pozwalają nam w pewien sposób wzmocnić pozycję kobiet na innym kontynencie oraz zmienić świat właśnie dzięki perfumom.”

Opakowanie pureDKNY Verbena to ascetyczna prostota. Zapach zamknięty jest w przezroczystym flakonie inspirowanym kroplą deszczu, wykonano go ze szkła, które ulega całkowitemu recyklingowi – dotyczy to także wytworzonego z wysokiej jakości aluminium korka. Kartonik stworzono z papieru pochodzącego z certyfikowanych lasów i nadrukowano specjalnymi tuszami o niskiej zawartości lotnych związków organicznych – tusze te wyprodukowane zostały w zakładach zasilanych energią wiatrową. Opakowanie zewnętrzne owinięte jest w folię NatureFlex™ – ona również jest pure – wytwarzana z odnawialnej masy drzewnej pozyskiwanej ze specjalnie zarządzanych plantacji. Jak widzicie wszystko jest dokładnie przemyślane, zaplanowane – w naszej dłoni pojawia się produkt, który jest w stu procentach przyjazny środowisku.Pamiętajcie, że kropla werbeny z Afryki to kropla naszej dobrej woli.


Krótki film o Togo i projekcie:
Zapach pojawi się w polskich perfumeriach w marcu.