Agata
Manosa

Nail Tek II, Intensive Therapy – recenzja.

2012-02-21 - Agata HerbutNail Tek – każda z nas, bloggerek słyszała o tych odżywkach i spora część już ich używała. Ja zdecydowałam się na zakup ponieważ moje paznokcie bardzo się rozdwajają, zużyłam całe 15 ml opakowanie i… paznokcie mam w takim samym stanie w jakim miałam.


Formuła II, Intensive Therapy – ochronna odżywka do paznokci cienkich, miękkich lub rozdwajających się
Jest bardzo często stosowana na początku terapii. Większość kobiet, które nie mogą wyhodować swoich paznokci ma problemy z wolną krawędzią. Ich paznokcie rozszczepiają się na końcach, na oddzielne warstwy. Te warstwy, będące cienką biologiczną tkanką, odrywają się oraz są podatne na wyginanie i rozdarcia. Formuła II, Intensive Therapy koryguje ten stan, trwale łącząc warstwy ze sobą. Ta zintensyfikowana odżywka wzmacnia i pogrubia cienką, miękką płytkę paznokciową, czyniąc słabe paznokcie mocnymi i elastycznymi. W zależności od tego jak szybko rosną paznokcie, cały proces trwa od 4 do około 6 tygodni.(nailtek.pl)


Odżywki używałam przez około 2 – 3 miesiące, przy każdym malowaniu paznokci służyła mi jako podkład – wcześniej stosowałam ją razem z Foundation, ale nie zauważyłam poprawy więc postanowiłam, że będzie moją bazą. Jedyne z czego się cieszę to to, że się skończyła i mogę poszukać czegoś, co nie sprawi, że moje paznokcie będą w jeszcze gorszym stanie. Rozdwajają się tak jak wcześniej, nie są silniejsze, zdrowsze czy piękniejsze – od kilku miesięcy nie zmieniły się. Sądzę więc, że w moim przypadku Nail Tek zupełnie się nie sprawdził, co więcej przez niego kolorowe lakiery wytrzymywały tylko 1 – 1,5 dnia i mogłam ściągać emalię płatkami. Zdarzały się sytuacje, gdy po kilku godzinach od pomalowania odżywką musiałam np. umyć naczynia – po chwili okazywało się, że mój Nail Tek przy zetknięciu się z wodą zniknął! Czary?:) Podusmowując – według mnie: nie warto. Podejrzewam, że istnieją tańsze i lepsze produkty na które warto zwrócić uwagę.Macie jakieś doświadczenia z Nail Tekiem?