Agata
Manosa

Rene Furterer, Odżywka w sprayu do włosów farbowanych.

2012-03-28 - Agata Herbut

O włosach piszę rzadko, a to z prostego powodu – nie mam się czym chwalić i czekam aż Jaga zrezygnuje z traktowania mojego kucyka i grzywki jako utulacza i usypianki – czy to się kiedyś w ogóle stanie? 🙂 Mini zestaw do pielęgnacji marki Rene Furterer (seria Okara) kupiłam przy okazji zakupów w Sephorze – szampon już dawno zużyłam, w tej chwili wymęczam do ostatniej kropli Odżywkę w sprayu wydobywającą blask włosów farbowanych.Okara Protect Color zawiera dwa wyselekcjonowane składniki naturalne:

– Wyciąg Okara – roślinny składnik bliski proteinie keratynowej, który pomaga odbudować uszkodzoną w procesie koloryzacji strukturę włosa oraz nawilża i odżywia

– Wyciąg Hamamelis – pozwala na dłużej utrzymać pigmenty koloru wewnątrz keratyny włosa, a tym samym zachować intensywność koloru.

Ta lekka odżywka w spray’u bez spłukiwania ułatwia rozczesywanie i utrwala kolor włosów farbowanych, używam jej po każdym myciu – wystarczy kilka razy spryskać całą czuprynę, ja najwięcej aplikuję jej na końcówki, abym mogła łatwiej rozczesać włosy, które są zazwyczaj bardzo skołtunione i przy każdym czesaniu tracę ich conajmniej garść! Produkt całkiem przyjemnie pachnie, długo utrzymuje się na włosach i obawiam się, że może kolidować z zapachem perfum. Po spryskaniu włosów można je łatwiej rozczesać (łatwiej, nie łatwo – w przyapdku moich), są błyszczące i gładkie, mam jednak wrażenie, że maska radziła sobie dużo lepiej w kwestii rozczesywania (przy moich długich włosach). Spray jest bardzo wydajny, byłam pewna, że wystarczy mi może na kilka użyć, a tymczasem używam go już kilka tgodni! Podoba mi się rozwiązanie sprayu – bardzo wygodne i nie brudzące.

Czy warto zainwestować w ten produkt? Jeśli chciałybyście mieć ładnie wyglądającą fryzurę, pachnącą i pełną blasku – polecam! Jeśli szukacie kosmetyku, który ułatwi rozczesanie obawiam się, że będziecie jednak potrzebowały czegoś silniejszego – tak jak napisałam Okara radzi sobie z tym problemem, ale znam kilka innych produktów, które robiły to bardziej spektakularnie.
Pełnowymiarowe opakowanie (100 ml) kosztuje ok. 70 – 80 zł. Moje (50 ml) wraz z szamponem i odżywką do spłukiwania kupiłam za 39 zł.