Agata
Manosa

Chanel, Luminous Bronzing Powder – lato 2012.

2012-04-02 - Agata Herbut

O moim nowym, absolutnie pięknym nabytku słów kilka! Posta produkuję pomiędzy słuchaniem Teletubisiów, zbieraniem ryby z podłogi i proszeniem Jagody, aby chociaż trochę zjadła. Nie udaje się, a przypadkiem natrafiam na wersję Teletubisiów z podkładem muzycznym znanego, polskiego zespołu Boys „Wolnośc i swoboda”. Może do rzeczy jednak – oto i on! Przedstawiam Wam moje kochane pasiak z letniej kolekcji Summertime de Chanel, Luminous Bronzing Powder w odcieniu Sable beige (907). Zdecydowanie będzie to produkt, który zajmie jedno z głównych miejsc w mojej letniej kosmetyczce.
Pięć odcieni zawartych w jednym kosmetyku oferuje gradację zmysłowych tonów ułożonych w siedem cienkich pasków, uzupełnionych drobinkami złota. Woalem pudru Soleil Tan de Chanel – Harmonie Poudre De Soleil, który ja sobie aplikuję jest delikatny, podkreślający kości policzkowe oraz matowy – na mojej cerze przede wszystkim właśnie mat jest widoczny, w głębi mogę dostrzec delikatne rozświetlenie. Zupełnie mi to nie przeszkadza ponieważ szczerze mówiąc oprócz Ziemi Egispkiej w mojej komsetyczce matów na próżno szukać. Odcień, który posiadam Sable Beige to uniwersalny akord beży oraz brązów, od najdelikatniejszego do najbardziej intensywnego, ma rozświetlić opaloną cerę i sprawić, że będzie prezentowała się wyjątkowo letnio i kusząco. Zwrócę także uwagę na wygląd kosmetyku – jest luksusowy, niezmiernie przyjemny dla oka – już z powodu tych dwóch odczuć używa się go z wielką przyjemnością. Pędzelek, który znajduję się w opakowaniu jest miękki i pozwala na precyzyjną aplikację bez konieczności dodatkowego blendowania, nie obawiajcie się zatem o plamy. Konsystencja jest miękka (nie zauważyłam nadmiernego pylenia się) i delikatna, produkt jest aksamitny i na twarzy sprawia wrażenie atłasowego wykończenia. Zamknięty jest w tradycyjnej, czarnej kasetce Chanel z lusterkiem, pędzelkiem, opakowany w atłasowy woreczek. W ciągu dnia nie ściera się i trwa bez potrzeby korekty przez kilka godzin.
W świetle dziennym na moich kościach policzkowych:


Jestem bardzo ciekawa jak będzie prezentował się na opalonej, upstrzonej milionem piegów cerze latem – na pewno Wam pokażę!
Puder Soleil Tan de Chanel – Harmonie Poudre De Soleil kosztuje 232 złote.