Agata
Manosa

Lektura na niedzielę 38: Idę do szkoły!

2012-06-24 - Agata HerbutStało się. Decyzja podjęta, szkoła wybrana, wpisowe zapłacone – wracam do nauki! Całkiem nowej dla mnie, czeka mnie rok pełen pozytywnej energii i spotkania z absolutnie inspirującymi ludźmi. Skąd to wiem? Kilka dni temu odwiedziłam Akademię Makijażu Mokotowska 58, której od września będę studentką. Nawet nie wyobrażacie sobie jak się cieszę, ile radości sprawia mi już samo myślenie o zajęciach. Tak podekscytowana nie byłam dawno!


Centrum Warszawy, przedwojenna kamienica na ulicy Mokotowskiej. Piękne, stylowe wnętrza, każdy element wystroju doprowadzony niemalże do perfekcji. Przestronne, świetnie wyposażone sale (na zdjęciach jest jedna z nich, same zobaczcie ile tam zjawiskowych mazideł!), które tak naprawdę w obliczu ludzi pracujących w Akademii stają się tylko dodatkiem (Ewa – która jest mózgiem sekretariatu, wizażystką i wykładowczynią, Staszek – najprzystojniejszy wykładowca jakiego w życiu miałam i bardzo utalentowany wizażysta – stworzył mi w parę chwil doskonały makijaż, Magda – filigranowa zaraz – żona z uśmiechem od ucha do ucha i ogromną wiedzą kosmetyczną). Czułam się u nich prawie jak w domu (nie było tylko pierogów, ale może jeszcze nic straconego;)). Mogłabym tak popaść w euforyczny obłęd więc w tym momencie muszę zaprzestać. Obejrzyjcie zdjęcia!
Dlaczego wybrałam akurat Akademię? Przede wszystkim dzięki mnogości zajęć, a mianowicie:


– Plastyka/ Elementy Malarstwa/ Kolorystyka/ Analiza Kolorystyczna


– Makijaże korekcyjne, klasyczne, stylizowane, historyczne, współczesne, artystyczne i wiele innych


– Podstawy Charakteryzacji i efektów specjalnych


– Fryzjerstwo i stylizacja włosów


– Przedmioty uzupełniające: Kosmetyka i kosmetologia (wybrane zagadnienia), Organizacja pracy wizażysty.


W trakcie trwania zajęć (w moim trybie zaocznym jest to 300 godzin) Akademia zapewnia bezpłatne praktyki zawodowe
umożliwiając studentom uczestniczenie w sesjach fotograficznych i pokazach mody, a
uczestnictwo w praktykach nie jest wliczone w godziny harmonogramu zajęć.Jeśli chciałbyście dowiedzieć się więcej o kursach oferowanych przez Akademię koniecznie zajrzyjcie na ich stronę intenretową: Mokotowska58.pl lub profil fb. Ja wybrałam opcję roczną oferującą 300 godzin zajęć, praktyki – zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Mam dla Was także niespodziankę – być może chciałabyście także pogłębić swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego – zapisując się na roczny kurs (razem ze mną!!!)i powołując się na bloga Agata Ma Nosa otrzymacie piękny prezent marki Make Up For Ever (na tych kosmetykach pracuje się w Akademii): podwójny pędzel oraz zestaw pro do konturowania twarzy (o wartości ok. 500 zł)!
Od października będziecie mogły dowiedzieć sie o moich postępach w nauce ponieważ chciałabym robić dla Was mini – relacje, co o tym myślicie?