Agata
Manosa

Bdellium tools – nowe, vegańskie pędzle.

2012-10-18 - Agata Herbut

Pędzli mam całkiem sporo tym bardziej, że z rozpoczęciem nauki w szkole wypozyczono mi na czas trwania nauki całkiem pokaźnych rozmiarów komplet. Nie mniej jednak, gdy zobaczyłam vegańskie pędzelki do konturowania i aplikacji podkładu w małych rozmiarach i dodatkowo niespotykanym kolorze zdecydowałam się w nie zaopatrzyć. Marka bdellium tools, której celem jest stały rozwój i projektowanie nowych, unikalnych i innowacyjnych narzędzi do makijażu bardzo mocno zainteresowała mnie swoją ofertą.


„Akcesoria Bdellium Tools zostały zaprojektowane przez grupę utalentowanych ekspertów z dziedziny makijażu w Carritos, w Kaliformii. Wszystkie nasze produkty są ręcznie wykonywane na zamówienie przez wykwalifikowanych rzemieślników oraz artystów od rękodzieła. Każdy pędzel powstaje na podstawie wagi włosów naturalnych lub włókien syntetycznych w taki sposób, który pozwala mu osiągnąć idealną postać i perfekcyjną miękkość każdej szczoteczki. Czynniki te odpowiedzialne są za funkcjonalność każdego z pędzli, który posiada swoje wyjątkowe zastosowanie, a równocześnie może też przyjmować dodatkowe funkcje. Każda z 4 linii produktów ma bardzo charakterystyczne cechy: Maestro Series to kolekcja luksusowych, antybakteryjnych pędzli do makijażu z niklowym okuciem pokrytym mosiądzem. Linie Green oraz Yellow Bambu posiadają wyłącznie ekologiczne pędzle do makijażu, ze wszystkimi odpowiadającymi innym seriom główkami oraz rączkami wykonanymi z bambusa – są w pełni wegańskie, z bardzo miękkich, syntetycznych włókien oraz anodyzowanego aluminiowego okucia.” (bdelliumtools.pl)

Pierwsza rzecz, która mnie urzekła gdy odebrałam przesyłkę z poczty to koperta – w pięknym, naturalnym kolorze. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest najważniejsza kwestia, ale ja bardzo zwracam na takie detale uwagę.

Pędzle opakowane są w folijki, ich główki również znajdują się pod dodatkową ochroną. Całość wygląda bardzo profesjonalnie i czysto.
A same pędzle? Używam ich od kilku dni – próbuję nabrać wprawy w stosowaniu płaskiego pędzla do podkładu, z każdym dniem jest coraz lepiej i szybciej, a niewątpliwą zaletą pędzla jest jego miękkość i wielkość – dociera w każdy zakamarek twarzy. Pędzel do konturowania także sprawuje się bardzo dobrze – aplikuję nim bronzer i delikatnie rozcieram, aby nie pozostawić smug (a przy moim oświetleniu w łazience o to nie jest trudno i uwierzcie mi, że czasami, gdy pózniej podchodzę do okna i sprawdzam czy wszystko jest w porządku ogarnia mnie śmiech).
Czy jestem zadwolona? Po kilkunastu użyciach – tak, nie potrafię natomiast przewidzieć jak będzie wyglądała kwestia trwałości i wytrzymałości – obiecuję jednak, że po dłuższyms tosowaniu na pewno podzielę się z Wami tą informacją.Green Bamboo 945
– pędzel do konturowania, cena 49,90 zł.

Green Bamboo 947 – pędzel do nakładania podkładu, cena 49,90 zł.