Agata
Manosa

Illamasqua, Loose Powder.

2012-10-20 - Agata HerbutPierwszy kosmetyk Illamsqua jaki kupiłam to właśnie puder sypki – dzięki Marti (dziękuję!) mogłam wreszcie przekonać się o jakości produktów, które mają wyrazić moje alter ego. Odcień wybierałam patrząc na monitor więc był to właściwie zakup w ciemno – prawdopodobnie gdybym stała w perfumerii przed standem Illamasqua zdecydowałabym się na nieco mniej różówy, ale w gruncie rzeczy jestem zadowolona – stapia się tak idealnie ze skórą, że przebłysków różu naprawdę nie widać!
Tradycyjnie – jak dla pudrów sypkich – opakowanie z sitkiem, w pudełeczku znajduje się także puszek, którego nie używam – pędzel radzi sobie doskonale. Dość sporych rozmiarów gramatura wróży produktowi długie użytkowanie z czego bardzo się cieszę ponieważ zapach pudru sprawia iż mogłabym go używać co chwila- lekko słodki, przyjemny, przypomina waniliowe ciasto. Oprócz walorów aromatycznych są także i bardziej przyziemne czyli stworzenie matu oraz utrwalenie makijażu – w tych kwestiach nie mam nic do zarzucenia.
Na zdjęciach może wydawać się różowo – brzoswkiniowy jednak w rzeczywistości wtapia się bardzo dobrze- nie odznacza się na mojej jasnej cerze, nie podkreśla suchych miejsc. Opisałabym go jako satynowy i zaliczę go do kosmetyków, którymi krzywdy raczej sobie zrobić nie można. Mój egzemplarz bł kupiony podczas wyprzedaży, niestety nie pamiętam ile za niego zapłaciłam – wydaje mi się, że około 40 zł, a numerek koloru starł się.
Możemy uznać więc, że używam tajemniczego produktu Illamasqua o nieznanym kolorze, którego na stronie internetowej znaleźć już nie można 🙂