Agata
Manosa

Baborganic Crystal Face Scrub czyli bardzo słodki peeling.

2012-11-03 - Agata Herbut
O niemieckiej marce Babor wspominałam Wam już kilka razy – poznałam ją dość dawno temu w bardzo miłych okolicznościach (spa!) i od tamtej pory nie rozstaję się z nią – podobnie jak z peelingami, niezależnie od tego czy są przeznaczone do ciała czy twarzy. Dzisiaj pokażę Wam jeden z najdelikatniejszych peelingów jakich używałam i przy okazji…najbardziej słodkich.Seria baborganic to w pełni organiczna seria bazująca wyłącznie na naturalnych składnikach pozyskiwanych z dziewiczych terenów alpejskich.
Czyste substancje aktywne przekonują swym kompleksowym i długotrwałym działaniem: przyspieszają regenerację i odnowę komórek skóry, nawilżają, przywracają jej witalność i zapewniają efektywną ochronę.Baborganic Crystal Face Scrub to cukrowy peeling na bazie oleju z kryształkami cukru. Jego zadaniem jest delikatnie usunąć obumarłę komórki naskórka, nawilżyć i dotlenić skórę.
Nie zawiera syntetycznych substancji zapachowych i barwników, jego aromat zatem jest bardzo delikatny i przyjemny. Scrub jest słodki, co można poczuć przy aplikacji oraz zmywaniu go z twarzy, pod opuszkami placów są wyczuwalne małe ziarenka cukru, które zatopione są w gęstej galaretce. Jak już wpsominałam jest bardzo delikatny – doskonale sprawdzi się w przypadku podrażnionej, bardzo wrażliwej skóry – moja często taka właśnie jest, produkt delikatnie ją oczyszcza nie podrażniając i nie powodując zaczerwienień. Jeśli będziecie miały okazję wypróbować kiedyś kosmetyków marki Babor – koniecznie skorzystajcie, naprawdę warto – biorąc pod uwagę składy które są zupełnie nieagresywne.
Nie wiem niestety ile scrub może kosztować w Polsce, kupowałam go w Niemczech za ok. 15 eurpo/50 ml.


Jestem bardzo ciekawa jakie są Wasze ulubione peelingi do twarzy? Jak częśto ich używacie?