Agata
Manosa

Bułgarski płyn do demakijażu z wodą różaną – Ikarov.

2013-01-18 - Agata Herbut

Ikarov Ltd. to bułgarska firma, która od 20 lat zaopatruje rynek w olejki, unikalny sklad i ich wysoka jakość doceniane są przez terapeutów, masażystów i kosmetyczki. Olejki firmy Ikarov są produktami w pełni naturalnymi, pozyskiwanymi z orzechów, nasion i owoców. W procesie produkcyjnym stosowana jest metoda tzw. „zimnotłoczenia”, a następnie oczyszczania uzyskanych w ten sposób olejków przy użyciu niskich temperatur. Dzięki takiej technologii w ręce konsumenta trafiają produkty pełnowartościowe pod względem walorów odżywczych, pielęgnacyjnych i regenerujących. W mojej kosmetyczce od jakiegoś czasu gości Dwufazowy płyn do demakijażu z wodą różaną z róży damasceńskiej.


Produkt zawiera jednocześnie olejek jojoba i wodę różaną ( pochodzącą z najszlachetniejszego gatunku róży – tzn. z róży damasceńskiej). Te dwa optymalnie dobrane składniki, skutecznie zmyją każdy rodzaj makijażu – zarówno przygotowany prze użyciu kosmetyków rozpuszczanych w wodzie, jak i kosmetyków rozpuszczanych w tłuszczach. Płyn działa dwufazowo: wnika głęboko w warstwy skóry, usuwając wszelkie zabrudzenia i jednocześnie doskonale nawilża cerę. Producent twierdzi, że doskonale zmywa również makijaż oka – przyznam szczerze, że dla mnie nie jest to do końca prawda, z wodoodpornym tuszem ma małe problemy. Skóra twarzy natomiast po olejkowym demakijażu jest bardzo dobrze nawilżona i ukojona – początkowo bałam się, że będzie posotawiać tłustą warstwę, ale jest onapraktycznie niewyczuwalna i momentalnie wnika w głąb.
W opisie widnieje także informacja iż nie musimy używać kremu do twarzy, gdyż pozostałość olejku tak naprawdę może go zastąpić – ja jednak używam ponieważ mam bardzo suchą skórę.

Jedyny minus jaki mogłabym znaleźć to zapach – uwierzcie mi jednak, że mimo tego iż na początku może wydawać się drażniący, nawet nie może, ale jest drażniący – to szybko można się do niego przyzwyczaić i zapomnieć. Oczywiście to tylko w przypadku, gdy nie do końca lubicie aromat świdrującej w nosie róży. Abstrahując od zapachu – produkt sam w sobie jest bardzo dobry, to moja druga buteleczka i mam zamiar zostać z nim na dłużej. Muszę wspomnieć także o wydajności – jest piekielnie wydajny, mam wrażenie, że używam go, używam, używam i nic nie ubywa! Jeśli będziecie miały okazję wypróbować ten produkt – polecam z czytym sumieniem.
Skład: Aqua, Simmondsia chinensis oil, Rosa damascena distillate

Pojemność: 125ml / 25 zł. Do kupienia np. tutaj.