Agata
Manosa

Nocna maska nawilżająca – Clinique Moisture Surge Overnight Mask.

2013-01-26 - Agata Herbut

O suchości mojej skóry kolejny raz – tym razem jednak pokażę Wam coś, co sprawiło, że problem został zażegnany na jakiś czas. Mowa o nowej maseczce Clinique, dostępnej od stycznia w perfumeriach – Moisture Surge Overnight Mask.

Maska ma niezwykle bogatą i kremową formułę – ma ona wykorzystywać nocne funkcjonowanie skóry – zapewniając jej natychmiastowe oraz intensywne nawilżenie. Efektem stosowania ma być jędrna i sprężysta, odżywiona skóra. Produkt dostarcza niezbędne lipidy i działa przez całą noc. Zawiera aloes, który łagodzi i koi podrażnienia wywołane działaniem negatywnych czynników za dnia.

Jak ją stosować? Po demakijażu należy zaaplikować na skórę grubą warstwę maski, oczywiście rozsądnie – w końcu mamy w niej spać! Ja w ramach bomby nawilżającej – nakładam ją codziennie, od około dwóch tygodni. W tej chwili moja skóra każdego ranka jest jędrna, gładka i odczuwalnie nawilżona – widzę to i czuję. Producent informuje także, że z czasem bariera ochronna skóry ulegnie wzmocnieniu i regeneracji, przeciwdziałając odwodnieniu i sprzyjając utrzymywaniu wilgoci w skórze. Jeśli dołącze do tego około 1,5 litra wypijanej codziennie wody to mam nadzieję, że zatrzymam ten proceder. Myślę, że znalazłam kosmetyk, który stosowany w dawce ekstremalnej pomoże mi doprowadzić skórę do stanu sprzed kilku miesięcy, planuję używać go jako kuracji raz w miesiącu przez tydzień codziennie oraz 2 razy w tygodniu w pozostałe.

Moisture Surge Overnight Mask kosztuje 165 zł/ 100 ml. Niebawem w Sephorze zbliżają się dni VIP więc czeka nas 20 % zniżka z czego bardzo się cieszę:).