Agata
Manosa

Róża z doliny Isparty – pure DKNY Rose.

2013-01-15 - Agata Herbut

Powstał kolejny element układanki – dolina Isparty stworzyła aromat doskonały w swojej prostocie – umieściła w szklanym, minimalistycznym flakoniku kroplę róży.

pureDKNY Rose to kolejna odsłona działalności charytatywnej Donny Karan – tak jak jego poprzednicy – pureDKNY Vanilla i pureDKNY Verbena powstał w mało standardowy sposób, ponieważ w przypadku wszystkich trzech zapachów kluczem jest ich główny składnik.
W dolinie Isparta w Turcji na kwiatowych polach Anatolii delikatne różowe kwiaty róży odmiany damasceńskiej są zbierane na początku każdego lata, ten zabieg pozwala otrzymać zapach róży w najprostszym wcieleniu – bezpośredni, czytelny i prawdziwy.Tym razem organizacja CARE zakupuje różę od lokalnych rolników z Turcji, z których większość stanowią kobiety, marka pureDKNY podjęła działanie mające na celu zabezpieczenie długoterminowej produkcji wanilii w Isparcie. Współpraca pomiędzy pureDKNY oraz organizacją CARE rozpoczęła się w 2010 roku wraz z wprowadzeniem
na rynek pureDKNY Vanilla (rok później ukazała się kompozycja, której głównym składnikiem była verbena cytrynowa). Współpraca ta pomogła w edukacji uprawiających wanilię Ugandyjczyków poprzez
mikrofinansowy program oszczędności organizacji CARE – Village Savings & Loan Associations (VSLA) [Wiejskie
Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe]. Doświadczenie CARE pokazuje, że kiedy ludzie zamieszkujący najbiedniejsze na
świecie społeczności mają dostęp do podstawowych usług finansowych, takich jak kasy oszczędnościowe, kredyty,
ubezpieczenia oraz inne produkty, mogą sami wyjść z biedy.


W dolinie Isparty otworzył się kolejny rozdział – narodził się zapach róży doskonałej – przepięknej w swojej prostej formie, uzależniającej i przede wszystkim tak ważnej. Każdy flakonik, każda kropla pureDKNY Rose to nasz gest w stronę kobiet z doliny Isparty.


Ceny:
pureDKNY Rose Scent Spray 30 ml/50ml/100ml – 179 zł/259 zł/350 zł.

Za kilka dni, już w lutym zapach będzie miał swoją premierę w perfumeriach.