Agata
Manosa

Trzy kroki do makijażu prosto z wybiegu.

2013-02-19 - Agata Herbut

Już po raz siódmy z rzędu, marka Estée Lauder była kreatorem makijażu podczas pokazu kolekcji Dereka Lama na jesień 2013, w ramach Nowojorskiego Tygodnia Mody.
Pokaz odbył się 10 lutego w Sean Kelly Gallery w Nowym Jorku.

Dyrektor Kreatywny ds. Makijażu Estée Lauder, Tom Pecheux, poprowadził zespół 13 makijażystów, którzy stworzyli oszałamiający look na 27 modelkach.

Makijaż, który stworzyliśmy z Derekiem Lamem na jesień 2013 to wyrafinowany, minimalistyczny, miejski styl hippie –zainspirowany inspiracja tkaninami i kolorami wykorzystanymi w tej kolekcji. Kluczowy element makijażu to oczy i usta. Pomalowałem metalicznie lśniącym cieniem sam środek powieki tak by wydawała się płaska: jak dwuwymiarowy obraz na płótnie. Nasycona plama koloru na ustach jest mocna i intensywna – mieszanina kolorów brązowego, bordowego i burgundowego. Skóra wygląda bardzo świeżo i świetliście i ma satynowo-matowe wykończenie.

– Tom Pecheux, Dyrektor Kreatywny ds. Makijażu Estée Lauder, który wykorzystał kosmetyki do makijażu marki Estée Lauder by uzupełnić olśniewającą kolekcję Dereka Lama.
Jak uzyskać taki makijaż?1. Zaaplikuj podkład Double Wear Light i dokładnie go rozblendować, a następnie nałożyć Illuminating Perfecting Primer na wyżyny kości policzkowych jako rozświetlacz. Finiszem stanie się sypki puder Translucent Loose Powder – jednak jedynie w strefie T.


– Policzki są poznawione koloru, mają zostać w odcieniu nude – cały makijaż skupia się na oczach i ustach.


2. Wykreuj promyk światła w centralnej części powieki – doskonale sprawdzi się Pure Color Stay-on Shadow Paint w odcieniu Cosmic.
Na cień nałoż Pure Color EyeShadow, Cyber Silver i rozblenduj do uzyskania pięknego blasku. Nie potrzebujesz kredki do brwi ani mascary.

3. Usta to dzieło Pure Color Vivid Shine Lipstick w kolorze Copper Flash zaaplikwoanej na całe wargi, na pomadkę nałóż Double Wear Stay-in-Place Lip Pencil – odcień Wine (również na całe!) – ten zabieg doda głębi i zapewni matowy wygląd. Przy użyciu palca wklep błyszczyk
Pure Color Gloss, Brazen Berry.To wszystko! Jak Wam się podoba makijaż modelki Liu Wen?Makijaż: Tom Pecheux dla Estée Lauder
Paznokcie: Jin Soon Choi dla Estée Lauder
Zdjęcia: dzięki uprzejmości marki Estée Lauder