Agata
Manosa

Mój pierwszy piasek.

2013-03-05 - Agata Herbut
Wyobrażacie sobie lakier do paznokci, który w świetle mieni się jak drobiny potłuczonego szkła? Oprócz tego zawiera holograficzny brokat, drobinki imitujące piasek oraz jest niebieski. Do lakierów z piaskowym efektem byłam nastawiona sceptycznie – byłam wręcz pewna, że nie przypadną mi do gustu… oczywiście, że się myliłam!

Get Your Number z kolekcji Mariah Carey (w Polsce 42 zł/15 ml) wysycha momentalnie w chwilę po aplikacji, najpierw wygląda jak zwykła emalia, by po chwili zmatowieć i stać się lekko chropowatym – sprawia niesamowite wrażenie! W zależności od kąta padania światła – widać w nim co innego – niespotykany efekt, jakby troszkę zmrożony.

Get Your Number po czterech dniach od aplikacji, odcień lekko zbladł, ale w myślę, że w główniej mierze spowodowane jest to faktem iż przez weekend myłam ręce środkami dezynfekującymi itp. Nie zauważyłam natomiast żandych odprysków – jedynie lekkie ścieranie końcówek. A proces zmywania? Za pomocą zmywacza do paznocki i wacika chwilę się pomęczymy – podobnie jak przy zmywaniu brokatu.
Co myślicie o lakierach z efektami specjalnymi? O ile skórzane, welwetowe czy kawiorowe mnie nie porywają tak piaskowe owszem!