Agata
Manosa

Olejek do twarzy, Santal od marki Clarins.

2013-04-12 - Agata Herbut

Znalazłam kilka kosmetyków, które rewelacyjnie pomogły mojej cerze zmagać się z absolutnym przesuszeniem. Zafundowałąm sobie pielęgnację combo – nawilżałam ją kilka razy w ciągu dnia, masowałam, a nawet chciałam pokusić się o rozmawianie z nią;).


Olejek do twarzy na bazie roślin przeznaczony do pielęgnacji cery suchej i naczynkowej. Olejek zmniejsza przekrwienie, łagodzi zaczerwienienia, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, głęboko nawilża skórę. Naturalne olejki eteryczne z drzewa snadałowego, kardamonu i lawendy pielęgnują skórę, a olejek z orzechów laskowych zapobiega jej przesuszeniu.
Działanie przede wszystkim rekonstruujące, przeznaczony do skóry suchej. A jak stosować?
Wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry. Niweilką ilość olejku wmasować w zwilżoną tonikiem lub wodą termalną skórę. Omijać okolice oczu. Ewentulany nadmiar usunąć po paru minutach ręcznikiem kosmetycznym. Ja przyznam się, że stosowałam czasami również rano lub w ciągu dnia w razie potrzeby – już po kilku użyciach przestałam mieć problem ze schodzącymi skórkami w okolicy nosa, na czole. Skóra wyglądała lepiej i czuła się lepiej – zniknęło ciągłe ciągnięcie – to paskudne uczucie, kiedy masz wrażenie, że za chwilę Twoja skóra skurczy się diametralnie albo eksploduje. Moim zdaniem świetnie poradził sobie ze swoim zadaniem i będę do niego wracać raz na jakiś czas, aby trzymać moją cerę w ryzach. Zapach jest do przełknięcia – pachnie naturalnie, jak olejek z drzewa sandałowego poprostu – to zależy od preferencji naszego nosa czy polubimy go czy też nie, dlatego warto przed zakupem sprawdzić aromat.
Pojemność 30 ml,opakowanie szklane z pipetką – bardzo wydajny, wystarczy jedna pompka na pokrycie całej twarzy i szyi. Jeśli chodzi o wchłanianie – tak jak ze wszystkimi olejkami należy odczekać kilka – kilkanaście minut, stosowanie na noc jest więc dobrym pomysłem.
Cena w zależności od perfumerii, na internecie od 110 zł/30 ml wzwyż. Odkryłam także świetny produkt do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami oraz dłoni – o czym już niebawem!Macie swoje ulubione olejki do pielęgnacji skóry? Używacie w ogóle takich specyfików?
Recenzuję kosmetyk, który dostarczyła do testów Perfumeria Internetowa Wiki.