Agata
Manosa

Pistajcowa szarość prosto z Bawarii.

2013-04-27 - Agata Herbut

Madison ave – hue to wiosenna propozycja marki Essie, która inspirowana jest ulicami stolic światowej mody. Mój Maximillian Strasse – Her pochodzi z linii profesjonalnej dostępnej np. w Nail Barach Essie. Połączenie pistacji z szarością jest przepiękne, kolor w zależności od światła wygląda inaczej – raz jest szary, w świetle sztucznym wybija z niego mnóstwo pastelowej zieleni (ta druga wersja zdecydowanie bardziej mi się podoba).
Czym różni się linia profesjonalna od tej dostępnej w perfumeriach? Pędzelkiem, konsystencją (profesjonalna jest rzadsza), ilością kolorów i zapewne trwałością – mój ostatni Essie zrobiony w Nail Barze wytrzymał sześć dni bez uszczerbku, a przyznaję, że nie oszczędzam rąk. Marka ma dwa kanały dystrybucji: profesjonalny (dostępny jest w wybranych Nail Barach, salonach urody oraz w salonach fryzjerskich mających rozwiniętą część manicure) oraz masowy – linia profesjonalna ma rzadszą formułę oraz cieńszy pędzelek, ilość odcieni w linii profesjonalnej to 140, a w masowej 100. Cena? Pofesjonalne 45 – 49 zł, masowe ok. 35 zł.

Maximillian to odcień w którym czuję się bardzo dobrze, odwróciłabym jednak kolory i dominującą szarość zamieniła z pistacją – bardziej wiosennie?