Agata
Manosa

Z Kasią Bogdańską o pięknych brwiach – wywiad.

2013-04-21 - Agata Herbut

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu zrobiłam dla Was relację z wizyty w Brow Barze Benefitu (Złote Tarasy w Warszawie)? Dzisiaj mam dla Was niespodziankę – wywiad z Kasią Bogdańską, która moim zdaniem jest najlepszą Specjalistką od brwi jaką spotkałam w swoim życiu, a wiem co mówię – bo moje brwi przeszły dużo i nie zawsze wyglądały dobrze, śmiem twierdzić nawet, że więcej razy wyglądały źle niż dobrze (w tym miejscu pragnę pozdrowić panią Kosmetyczkę, która ostatnio zrobiła mi granatową hennę). Nie przedłużając – zapraszam do czytania!


– Czym zajmuje się Brow Bar?


Brow bar marki Benefit zajmuje się profesjonalną stylizacją brwi. Długie lata doświadczeń, (marka powstała już w 1976 roku i od tego czasu zajmuje się regulacją brwi) pozwoliły na udoskonalenie techniki. Każde brwi dopasowujemy indywidualnie do kształtu twarzy. Ba, każdy kolor henny jest również indywidualnie dobierany.


– Od jak dawna pracujesz w Brow Barze?


W BB pracuje od 2009, czas szybko leci.


– Podzielasz zdanie wizażystów, którzy twierdzą, że brwi powinny być w centrum naszego zainteresowania i za ich sprawą możemy zmienić wyraz twarzy?


Zupełnie! Brwi, jak ktoś kiedyś świetnie określił, są jak ramy obrazu: źle dobrane zepsują cały misternie malowany obraz. Podobnie z makijażem, perfekcyjnie dobierasz ciecie, misternie kreślisz kreskę, a tu coś ciągle krzywo i coś nie gra… BRWI! A wystarczy, że będziesz miała pięknie wystylizowane brwi, a nawet bez makijażu oko będzie uśmiechnięte. Brwiami możemy odmłodzić się o 10lat! To taki lifting bez użycia skalpela.


– Jaki jest najczęściej popełniany błąd regulacji brwi popełniany przez Polki?

Nie wiem czy to tylko przez Polki ale my w beneficie mamy powiedzenie, że każde brwi są siostrami tylko my pragniemy by były bliźniaczkami Często każda z osobna brew jest ładna, ale razem nie tworzą spójnej całości. Bo wszyscy wiemy, że lewa strona twarzy różni się od prawej, a my staramy się to wyrównać.


– Jak wygląda pierwsza wizyta w Brow Barze?


Praktycznie tak jak każda kolejna – zawsze zaczynam od ankiety. Następnie bardzo uważnie planuję kształt brwi, czyli ustalam z klientką gdzie powinny sie zacząć, gdzie zagiąć i gdzie zakończyć brwi – to tzw. mapping. To jest ten etap gdzie klientka również wyraża swoje oczekiwania, bo to ona będzie w końcu z brwiami na codzień. A następnie przechodzę do regulacji, w krórej jest ważny każdy krok. Po zakończonym zabiegu stylizuję brwi, czyli zabezpieczam miejsce po regulacji, kamufluję i dobieram kosmetyki do podkreślania brwi. Kreślę brwi tak jak powinny wyglądać.


– Wielokrotnie słyszałam twierdzenie, że metoda regulacji woskiem jest niebezpieczna – czy to prawda?


Oczywiście, ale tylko wtedy gdy ktoś wykonuje ten zabieg nie znając zasad i nie panuje nad woskiem. Zdarzają się Panie, które boją się zabiegu, bo kiedyś miały wykonany ten zabieg nieprawidłowo, ale ja osobiście uważam, że jest lepszy i dokładniejszy niż pęsetka i dłużej utrzymuje się efekt.


– Czy brwi wymagają specjalnej pielęgnacji?


Wiele osób zapomina, że ta strefa tak jak każda złuszcza się i potrzebuje nawilżenia. Pamiętajmy by szczotkować je szczoteczką i nie omijać przy nakładaniu kremu, to integralna część naszej twarzy.

– Co możemy zrobić w sytuacji, gdy nie stać nas na wizytę w BB, a chciałybyśmy mieć idealne brwi? Czy jest jakiś sposób, aby sobie z nimi poradzić w warunkach domowych?


Brwi można malować za pomocą specjalnie do nich stworzonych kosmetyków takich jak browzing (zestaw składający się z wosku i cienia w trzech odcieniach- genialnie układa i maluje brwi) i instant brow (kredka z woskiem zakończona szczoteczką, która również układa i maluje brwi,) a do tego możemy optycznie unieść brwi za pomocą kredki high brow. Natomiast niepotrzebne włoski można kamuflować za pomocą korektora boing w pięciu odcieniach.


– Chciałabym zapytać Cię o modę – czy warto za nią podążać w przypadku brwi? W jednym sezonie są modne krzaczaste, a w następnym cienkie – może lepiej trzymać się jednak swojego kształtu?


Najważniejsze by mieć dobry indywidualnie dobrany kształt, a czasem możemy sobie pozwolić na mniej lub bardziej krzaczaste, ale zawsze NASZE WŁASNE!
Na zdjęciach możecie zobaczyć moje brwi przed i po – to świeże zdjęcia, robione kilka dni temu. Jeśli macie ochotę nadać swoim brwiom piękny kształt – Kasię znajdziecie w Złotych Tarasach w Warszawie. Patrząc na to polewej – trochę niekorzystne i na to po prawej – rzeczywiście wyglądam dużo młodziej dzięki regulacji.