Agata
Manosa

Idzie nowe: Lierac Prescription.

2013-07-14 - Agata Herbut

Lierac Prescription czerpie z tego co najlepsze w marce Lierac, dlatego przy tworzeniu formuł dla nowej serii Prescription
produktów ważne były 3 zasady: bezpieczeństwo, skuteczność i wysoka jakość kosmetyczną.

Kosmetyki Lierac Prescription zostały gruntownie przebadane w laboratoriach pod względem tolerancji, hipoalergiczności a także niekomedogenności, czyli czy nie zatykają porów skóry. Przeprowadzono także międzynarodowe badania pozwalające przetestować preparaty na różnych rodzajach skóry, fototypach i w różnych warunkach klimatycznych.
Dla zwiększenia ochrony, opakowania zaprojektowano z brązowego aptecznego szkła, a niektóre z nich posiadają pompkę, aby zabezpieczyć delikatne formuły przed kontaktem z czynnikami zewnętrznymi.
Preparaty Lierac Prescription powstały w oparciu o głębinową wodę morską z rejonu Ile-Grande we Francji. Głębinowa woda morska pochodzi z naturalnego zbiornika (Bretania; Ile-Grande) znajdującego się na głębokości 22 metrów. Filtrowana przez piasek i granit głębinowa woda morska jest naturalnie wzbogacana w podstawowe pierwiastki życiowe a swoje szczególne właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości manganu i krzemu. Głębinowa woda morska zachowuje fizjologiczną równowagę skóry a dodatkowo posiada wyjątkowe właściwości naprawcze i regenerujące.
Marka stworzyła pięć linii jako odpowiedź na różne problemy. Mamy zatem linię dla skóry wrażliwej i nadreaktywnej (niebieska), wrażliwej i naczynkowej (różowa), z niedoskonałościami (zielona), z przebarwieniami (fioletowa) oraz suchą i wrażliwą (ciało).

Mam wrażenie, że w przypadku cery wrażliwej niewątpliwym bestsellerem stanie się Krem tonujący w kompakcie (9 g/86 zł, dwa odcienie), który ma działanie korygujące niedoskonałości, ujednolicające koloryt, nawilżające, chroniące. Zielona linia to doskonałe rozwiązanie dla cer z niedoskonałościami, a jej faworyci to Roztwór keratolityczny przeciw niedoskonałościom (100 ml/68 zł), który Działanie: oczyszcza, odblokowuje i zwęża „pory” oraz Koncentrat dwufazowy przeciw niedoskonałościom (15 ml/52 zł) wysuszający niedoskonałości, przyspieszający ich resorpcję, zapobiegający powstawaniu blizn pozapalnych – należy pamiętać by nie wstrząsać buteleczką, zanurzać patyczek kosmetyczny aż do poziomu proszku, a następnie nałożyć bezpośrednio na wyprysk i nie spłukiwać.
Lierac stworzył naprawdę rewelacyjne produkty, które w przyapdku mojej suchej skóry sprawdzają się bardzo dobrze, o moich must – have z Prescription opowiem Wam już niebawem!foto: mat. prasowe