Agata
Manosa

Co lubią moje dłonie? O pielęgnacji paznokci i skórek.

2013-08-26 - Agata Herbut

Od jakiegoś czasu moje paznokcie potrzebują wzmożonej pielęgnacji, a to wszystko za sprawą pewnej manicurzystki, która odrobinę je zmasakrowała. Pokażę Wam kilka produktów, które doskonale spełniają swoje zadanie i powoli regenerują moją płytkę oraz skórki. Odżywka do paznokci, oliwka i olejek, kremy do rąk i wysuszacz lakieru, który większość z Was pewnie zna.
Dwa kremy do rąk (w wersji mini, idealne do torebki) – waniliowy The Body Shop i z masłem shea od L’occitane. Nawilżają, pięknie pachną i co najważniejsze nie lepią się i nie tworzą tłustego filmu na skórze. Jako, że kremy do rąk są dla mnie dość zapomnianym kosmetykiem i stosuję tylko w razie potrzeby, miniaturowe opakowania są świetnym rozwiązaniem bo w miarę szybko je zużywam.

MicroCell 2000 to jedna z najlepszych odżywek do paznokci (zawiera formaldehyd) – stosuje się ją na oczyszczone paznokcie warstwami czyli: jedna warstwa, następnego dnia kolejna, a trzeciego całość zmywamy i powtarzamy kurację. Musicie pamiętać, że taka kuracja dozwolona jest raz na jakiś czas! Wiele dziewczyn stosuje MicroCell 2000 jako bazę pod lakier i w takim wykonaniu również robi swoje – wzmacnia płytkę, chroni ją i utwardza. Olejek wzmacniający paznokcie Ikarov to produkt o bardzo skutecznym działaniu regeneracyjnym, zmiękcza skórki i zapobiega ich ponownemu wzrostowi – pięknie pachnie i jest bardzo wydajny. Stosuję go zamiennie z Avoplexem OPI i mam wrażenie, że ten pierwszy radzi sobie znacznie lepiej, cenowo także. Olejek Ikarov to kompozycja olejku migdałowego (utrzymującego odpowiednie nawilżenie oraz odżywiającego płytkę i macierz paznokcia) z pięcioma olejkami eterycznymi: olejkiem z rozmarynu (pobudzającym wzrost paznokci), olejkiem eukaliptusowym (o właściwościach nawilżających i odżywczych) oraz trzema olejkami cytrusowymi – cytrynowym, grejpfrutowym i cytronella (klasycznymi olejkami do pielęgnacji paznokci).Wszystkie olejki cytrusowe są wrażliwe na światło, dlatego w trakcie kuracji, nie należy eksponować paznokci na światło słoneczne lub solarne – pamiętajcie o tym!
Seche Vite Dry Fast Top Coat czyli utwardzacz lakieru na pewno znacie lub już o nim słyszałyście. Dla mnie jeden z najlepszych, doskonale sprawdza się w przypadku, gdy nie mamy czasu, aby pozwolić sobie na oczekiwanie na wyschnięcie lakieru. Działa szybko, może jednak zdarzyć się, że z niektórymi lakierami nie do końca współgra i powoduje szybsze odpryskiwanie. Zauważyłam taką sytuację, ale u mnie Seche powodował odchodzenie lakieru płatkami. Kosztuje około 30 zł/14 ml i wystarcza na bardzo długo, mój egzemplarz jeszcze nie gęstnieje, a mam go 3 – 4 miesiące (nie używam przy każdym manicurze).
Dziewczyny, a Wy jak dbacie o swoje skórki – wycinacie je czy nawilżacie i odsuwacie? Jestem bardzo ciekawa ponieważ z pierwszej z metod staram się nie korzystać. Słusznie?