Agata
Manosa

Escada Especially Elixir – opowieść o tajemniczym ogrodzie.

2013-08-28 - Agata Herbut
Kreatywną inspiracją dla nowego zapachu Escady Especially Elixir stała się koncepcja nocnego ogrodu o zmierzchu. Zachodzi słońce kwitnie rzadka i wyjątkowo piękna róża w kolorze głębokiego różu i purpury, wydzielając bogaty zapach, który jest intensywny i urzekający. Ten nocny ogród pełen róż jest zaczarowanym miejscem cudów i szczęścia wspaniale oddany w kampanii reklamowej z udziałem supermodelki Bar Refaeli.Ciemnoróżowa zawartość mocnego flakonu jest intensywna, kwiatowa, ma w sobie szczyptę zadziorności i emanuje pewnością siebie.
Ikoniczne logo podwójnego EE, oryginalnie zaprojektowane przez założycielkę Escada, Margarethaę Ley, pokazane jest na pokrywie flakonu oraz wytłoczone w szkle na dnie flakonu. Całość wygląda luksusowo i łączy w sobie elementy nowoczesności oraz klasyki. Odważne połączenie różu ze złotem to zdecydowanie idealne rozwiązanie w przypadku tego zapachu.Nuty głowy należą do gruszki, nasiona ambrette, grejpfruta, w sercu rozbrzmiewa róża, ylan ylang oraz suszona śliwka. Bazą stała się paczula, białe piżmo, bursztyn, drzewo kaszmirowe oraz wanilia.
Jest słodko, odrobinę kwiatowo, w pierwszej chwili nawet soczyście. Nie jest to zapach, który ugnie Wasze kolana swoją lukrową słodyczą, gruszka i grejpfrut doskonale równoważą i chłodzą. Bądźcie jednak świadome jego intensywności, będzie trwał na Waszym ciele niczym woal, doskonale otulając i wtapiając w skórę.

Mój zmysł węchu nie był dotąd wierny zapachom Escady (poza małymi wyjątkami), sezonowe odsłony nie wydzierały mi serca z piersi, ale w przypadku Especially Elixir jest inaczej. Jest elegancko, ale i zdecydowanie, głęboko. Nie potrafię sklasyfikować tego zapachu w odniesieniu do pory roku, mam wrażenie, że zarówno wiosną jak i zimą będzie naszym dopełnieniem. Na mojej skórze jest na tyle intensywny, że czuję go kilka godzin po aplikacji. Ta intensywność nie jest dusząca, ciągnąca się – to prawdziwy eliksir, skondensowany aromat, różowa kobiecość.


Kobieta najnowszej Escady? Jest zdecydowana, pewna siebie, zmysłowa i ma magiczną osobowość. Magnetyczna i uwodzicielska, a jej sekretem jest tajemniczy ogród, ogród różanego eliksiru Especially.
Especially Elixir EDP jest dostępna w perfumeriach w trzech pojemnościach: 30 ml, 50 ml oraz 90 ml.