Agata
Manosa

PRO FINISH 117 Make Up For Ever – mój ulubiony podkład w kompakcie.

2013-08-20 - Agata HerbutCzym jest Pro Finish? To najnowszy podkład w kompakcie marki Make Up For Ever, to nowa era wsród tego typu kosmetyków. Jest efektem sześcioletnich badań, siedemdziesięciu prób, stu testów – wszystko, aby osiągnąć doskonałość.
Dany Sanz, twórczyni marki stworzyła kosmetyk, który możemy stosować zarówno na mokro jak i sucho dostosowując w ten sposób poziom krycia do różnych potrzeb skóry. 
Dzięki unikalnej konsystencji możemy stworzyć różne efekty wkończenia makijażu: kryjący, pół kryjący, transparentny, mat, półmat, efekt świetlistej skóry. Niewątpliwą zaletą jest jego absolutna lekkość – niezależnie od tego, której wersji krycia potrzebujesz i ile warstw kosmetyku nałożysz na cerze zawsze jest niewyczuwalny, jedwabisty. Po pierwszym użyciu Pro Finish miałam ochotę wciąż dotykać swojej buzi ponieważ była ekstremalnie gładka i atłasowa, przy czym nie odczuwałam ciężkości. Wydaje się być zwykłym pudrem w kamieniu, jednak w zetknięciu ze skórą doskonale ją matowi, kryje niedoskonałości (w przypadku stosowania na sucho gąbeczką – moja ulubiona wersja) i pozostawia ją w nienagannym stanie przez kilka godzin.Sekretem podkłądu są jego składniki czyli pigmenty powleczone lecytyną rośliną (100% elastyczność produktu),
45 %* mniej Talku (w porównaniu z innymi produktami w kompakcie MUFE), aloes, polisacharydy, witaminy, i aminokwasy ‐ wspomagaja nawilżenie, działają łagodząco, a także kwas hialuronowy ‐ nawilża i zapobiega utracie wilgoci w skórze. Podkład nie zawiera parabenów, olejów mineralnych i zapachu. Odcień, który wybrałam to 117, miałam też okazję sprawdzić 140, który był stanowczo za ciemny. Na zdjęciach może wydawać się Wam bardzo biały, w rzeczywistości jest dość jasny jednak doskonale się dopasowuje i przy mojej karnacji wygląda naturalnie. Nie wysusza skóry, nie podkreśla skórek. Zdjęcie przedstawia jedną warstwę Pro Finish na mojej twarzy zaaplikowaną na sucho gąbeczką. Jest moc, prawda?Możecie spróbować go zaaplikować na cztery sposoby: najintensywniejsze krycie uzyskacie gąbką na sucho, nieco mniejsze pędzlem na sucho, średnie gąbką na mokro i delikatne pędzlem na mokro. Jeśli potrzebujecie stworzyć super trwały makijaż, który wytrzyma długi czas – najlepszym wyjściem jest zaaplikowanie najpierw gąbką na mokro, a po chwili raz jeszcze gąbką, ale już na sucho. Cera wygląda nieskazitelnie przez naprawdę długi, długi czas.


Pro Finish kosztuje 169 zł, w wersji pro (bez lusterka) – 129 zł. Dostepne są także wkłady, do kupienia np. w salonie marki w Warszawie przy Mokotowskiej 58.