Agata
Manosa

Essie Professional czy Essie w wersji drogeryjnej?

2013-09-14 - Agata Herbut


Na pewno spotkałyścię się już z różnymi lakierami marki Essie – niektóre są sprzedawane w drogeriach zaś inne, te oznaczone logiem Professional dostępne są tylko w salonach kosmetycznych, nail barach itp.
Zastanawiałyście się czym się różnią i czy w ogóle są między nimi jakiekolwiek różnice? Postanowiłam napisać w kilku zdaniach o różnicach ponieważ pytałyście mnie często o tą kwestię.
Lakiery z serii profesjonalnej mają inny pędzelek: mały i cienki stworzony specjalnie dla precyzyjnej aplikacji podczas, gdy wersja podstawowa ma grubszy i szerszy. Czy jest coś jeszcze? Konsystencja! Professional mają bardziej płynną, rzadszą niż drogeryjne (one są odrobinę bardziej gęste).
Jest jeszcze kwestia trwałości – ja nie zauważyłam różnicy, u mnie każda z wersji trzyma się jednakowo, w zależności od tego, jakie czynności wykonuję i czy użyję top coatu. Dostępność – część kolekcji Essie (jak na przykład ślubna) jest dostępna na przykład tylko w wersji profesjonalnej zatem raczej nie znajdziemy ich w żadnej perfumerii/drogerii. Lakiery profesjonalne dostępne są w szerszej gamie kolorystycznej, wersja masowa to ok. 100, ilość odcieni w formule profesjonalnej wynosi około 160 odcieni (siedem kolekcji w roku: wiosna,lato, jesień, zima, kolekcja ślubna, charytatywna, resort).

Na zdjęciach możecie zobaczyć różnicę w buteleczkach (naklejki) oraz wielkości pędzelka. Zrobiłam także kilka zdjęć, na których widać, że kolor jest taki sam – jeśli dopatrzycie się minimalnej chociaż różnicy w buteleczce to i tak na paznokciach jej nie dostrzeżecie bo jest to ten sam odcień.
Jeśli chodzi o cenę – linia Professionel (45 – 49 zł) jest o dziesięć złotych droższa niż linia drogeryjna (35 zł), pojemność pozostaje właściwie bez zmian (różnica: 15 ml linia profesjonalna, 13,5 ml linia masowa). W swojej kolekcji mam zarówno lakiery profesjonalne jak i drogeryjne – obydwie wersje bardzo lubię i tak naprawdę żaden z pędzelków nie sprawia mi problemów, nauczyłam się posługiwać i cienkim i szerszym, a na moich paznokciach trwają kilka dni bez odprysków. Uważam jednak, że dla mało wprawnej ręki łatwiejszym pędzelkiem będzie grubszy, który pokrywa niemal całą płytkę za jednym pociągnięciem pędzelka. Cienki natomiast jest super precyzyjny i dokładny, przy takich odcieniach jak np. czerwień sprawdza się doskonale ponieważ uniemożliwia rozlanie się emalii na skórki.