Agata
Manosa

Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi Estee Lauder.

2013-10-09 - Agata Herbut
I kolejny raz o Różowej Wstążce – jest październik, cel jest bardzo szczytny, a nasze zdrowie mega ważne więc warto o akcji pisać i ją nagłaśniać. Tradycyjnie róż jest kolorem października, a symbolem różowa wstążka. Akcję możesz wesprzeć poprzez dodanie swoim ustom odrobiny koloru – oczywiście różowego! Wystarczy, że kupisz produkty Estēe Lauder: pomadkę Pure Color Lipstick w odcieniu Rubellite i nowy błyszczyk z limitowanej edycji Pure Color Sheer RollerGloss w odcieniu Hot Pink, w stylowym etui.

I tak, trzeci rok z rzędu napiszę Wam to samo:
„W Polsce od wielu lat wzrasta zachorowalność na raka piersi, zaś w w ostatnich latach przyrost ten przybrał na sile. Wzrost zachorowalności dotyczy zwłaszcza nowotworów piersi u kobiet w wieku pomenopauzalnym i związany jest ze zmianą stylu życia kobiet polskich, szczególnie tych elementów stylu życia, które wpływają bezpośrednio na metabolizm hormonalny. Te zmiany widoczne są także w różnicach zachorowalności i umieralności na nowotwory złośliwe w mieście i na wsi. Częściowo powodem jest występowanie w mieście większej liczby czynników rakotwórczych związanych z uprzemysłowieniem, a także z przedłużeniem średniej długości życia. W porównaniu z innymi krajami ryzyko zachorowania na raka piersi w Polsce można okreslić jako średnie; statystycznie co 16 Polka zachoruje na tą chorobę.” (www.rakpiersi.pl, dane z 2011 roku).

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz badań nad rakiem piersi prowadzonych w Ośrodku Nowotworów Dziedzicznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Zestaw dwóch produktów w ślicznej kopertówce kosztuje 150 zł.
Więcej informacji o Kampanii znajdziecie na stronie internetowej tutaj. Pamiętajcie o badaniach kontrolnych – zmuście swojego ginekologa, wymagajcie, aby zbadał Wasze piersi – to jest jego obowiązek! Dlaczego o tym piszę? Pod postem o Marszu Różowej Wstążki pisałyście, że lekarze niechętnie to robią, a jeśli tak właśnie jest to nie ma innej możliwosci jak ich do tego zmusić.