Agata
Manosa

N°5 Chanel. Świąteczna kolekcja 2013.

2013-10-29 - Agata HerbutW 1921 roku Gabrielle Chanel wykreowała swoje pierwsze perfumy: N°5, „zapach kobiecy, pachnący kobietą”, jak zwykła mawiać Mademoiselle. Znana na całym świecie „piątka” powraca w 2013 roku jako kolekcja świąteczna – absolutnie zmysłowa symfonia, którą możemy odkryć w trzech wymiarach: Kąpiel, Ciało, Zmysły.

Gwiazdkowa kolekcja zawiera siedem produktów:


Pieniący Żel pod prysznic (200 ml/225 zł), Krem pod prysznic (200 ml/210 zł), Mydło do Kąpieli (100 gr/119 zł), Emulsja do Ciała (200 ml/249 zł), Dezodorant (100 ml/201 zł), Perfumy do Włosów (40 ml/215 zł) oraz Intensywny Olejek do Kąpieli (250 ml/359 zł).
N°5 określany jest jako pierwszy zapach abstrakcyjny ponieważ spośród osiemdziesięciu składników kompozycji olfaktorycznej

żaden nie tworzy wyraźnie wyczuwalnej, dominującej nuty. Ta mikstura w 1922 roku zrewolucjonizowała rynek perfum, a dziś pomimo upływu wielu lat, wciąż pozostaje synonimem stylu, piękna, elegancji oraz szyku.
Zapach, który jest sztuką. Zapach, który potrafi uwieść. Zapach, któremu udało się zostać zapamiętanym na zawsze. Piątka to kwintesencja kobiecości oraz chwili na którą wiele kobiet czeka latami – to moment w którym masz pewność, że jesteś wyjątkowa, jesteś sobą i wiesz jak wartościowa jesteś. Dla mnie N°5 jest wyjątkowy, nie towarzyszy mi codziennie – jeśli zostanę przyłapana z nim na nadgarstkach będzie to oznaczało, że ten dzień jest szczególny. Z tego względu także, nie polecę Wam kupowania go w ciemno – nie dlatego, że chcę go zatrzymać dla siebie – N°5 trzeba się nauczyć i delektować się nim, czasami może to trwać latami. Kolekcja gwiazdkowa to dobry moment, aby go poznać i delektować się chwilą. Jest bajkowo.
Więcej zdjęć Piątki ? Zajrzyjcie na profil FB Agata Ma Nosa!