Agata
Manosa

Za i przeciw: L’oreal Ideal Soft, Mleczko do demakijażu.

2013-10-02 - Agata Herbut

Jakiś czas temu zostałam ograbiona przez moją siostrę z ulubionego specyfiku do demakijażu i w związku z tym sięgnęłam po mleczko Ideal Soft – przeznaczone do cery wrażliwej, zawiera hipoalergiczna formuła, która rozpuszcza zanieczyszczenia dla idealnego demakijażu, nawilża i przywraca miękkość. Nie zaiwera alkoholu, a dzięki niemu pielęgnacja twarzy ma stać się przyjemna i skuteczna. Do wszelkiego typu mleczek podchodzę bardzo sceptycznie ponieważ zwykle decydowałam się ta delikatny żel/tonik. Niemniej jednak postanowiłam spróbować i podzielić się z Wami swoimi spostzeżeniami.
Formuła jaką uraczył nas L’oreal jest bezzapachowa, bez parabenów, dobrze tolerowana oraz hipoalergiczna. Nie zauważyłam żadnego szczypania, pieczenia, ściągnięcia skóry. Mam wrażenie, że moja cera dobrze toleruje mleczko jednak muszę przyznać, że do demakijażu oczu nie do końca sprawdza się (przy bardziej trwałych produktach), spójrzcie na zdjęcia:
Efekt, jaki widzicie wyżej uzyskałam przy pomocy jednego wacika nasączonego mleczkiem, bez tarcia. Pozbycie się kredek wymaga użycia jeszcze dwóch i odrobiny tarcia – w związku z tym, że skóra w okolicy oczu jest bardzo delikatna – mam wrażenie, że mleczko może być dobrym pomysłem jako pielęgnacja
twarzy
, nie oczu. Co więcej? Nie pozostawia tłustej i nieprzyjemnej warstwy na skórze, ale delikatnie ją natłuszcza (ja zwykle jeszcze używam toniku). Myślę, że całkiem dobrze radzi sobie z demakijażem, nie zauważyłam żadnych minusów oprócz wyżej wspomnianego problemu z pozbyciem się trwalszych produktów, których używam przy make upie oczu – biorąc pod uwagę cenę i pojemność oraz wydajność myślę, że Mleczko spełnia swoje zadanie. Pielęgnacja twarzy Ideal Soft składa się z czterech produktów, na półkach znajdziecie jeszcze płyn micelarny (o nim naczytałam się dużo dobrego), żel – krem do mycia oraz tonik, a wszystko w przedziale cenowym max. 20 zł.
Dziewczyny, a Wy używacie mleczek do demakijażu czy wolicie żele/toniki?
Ten produkt otrzymałam od marki L’oreal, nie ma to jednak żadnego wpływu na moją ocenę.