Agata
Manosa

Jesienny Clarins: Eye Quartet Mineral Palette (11) oraz Graphic Expression Face & Blush Powder.

2013-12-10 - Agata Herbut
Jesienna kolekcja Clarins jest dostępna w perfumeriach już od jakiegoś czasu (stacjonarnie na przykład w Douglasie). Intensywne barwy i matowe trendy, odcienie inspirowane ciemnymi szarościami i satynowym wykończeniem. Każdy z nich możemy odnaleźć w Eye Quartet Mineral Palette (u mnie w odcieniu 11), cera wygląda promiennie dzięki jesiennym odcieniom palety do twarzy Graphic Expression Face & Blush Powder. Biżuteryjne, złote opakowania zaopatrzone w lusterko pozwolą na wykonanie zarówno dziennego jak i wieczorowego makijażu. Spójrzcie na kolory cieni – pomijając czarny, możecie wykonać szybki i nieskomplikowany make up. Paleta natomiast może sprawdzić się jako puder wykańczający lub róż/bronzer do podkreślenia kości policzkowych.


Wszystkie kolory, które widzicie na zdjęciach są aplikowane bez bazy – pigmentacja cieni jest bardzo dobra, paleta jest delikatna, ale przy kilku ruchach pędzlem można uzyskać widoczny efekt, kolory pięknie się mieszają nadając zdrowy wygląd całej twarzy.

W świetle dziennym i sztucznym. Nie będę Was katować makro zdjęciami moich powiek, już nie są pierwszej młodości ;). Odrobiny czarnego cienia także użyłam, ale jest on mocno rozblendowany. Bardzo fajnie wygląda solo na powiece, z dodatkiem najjaśniejszego koloru w wewnętrznym kąciku (tak, tak jest mrok). Na zdjęciach niestety już tego nie widać, ale paleta ma jeden pasek złoty, a właściwie miała – byłam pewna, że jest to jej element, niestety znika po pierwszym zetknięciu z pędzlem. Na początku byłam bardzo zawiedziona, ale w efekcie po kilku stosowaniach doszłam do wniosku, że złoty blask mógłby tu odrobinę przeszkadzać i być nachalny – mat wygląda zdecydowanie lepiej.Mikołaj zdecydowanie w tym roku wiedział z czego się ucieszę!