Agata
Manosa

Geeks | Karolina.

2014-01-14 - Agata Herbut

Jestem:

Tatuatorką, ilustratorką, malarką. Absolwentką wydziału grafiki na warszawskim ASP.
Dziewczyną, która wierząc w ‚magię’ w życiu jednocześnie wierzy w siłę obrazu. Łączę jedno z drugim.
Przez magię rozumiem: mistycyzm, symbolikę, sny prorocze, wszystko co paranormalne, wpływy księżyca, siły natury przewyższające wszystko inne, tarota,
to, że duchowo na co dzień widzimy tylko ułamek świata w którym przebywamy.
Stworzyłam w swojej głowie świat, którego skrawki pojawiają się na moich rysunkach, tatuażach.Robię:

Po skończeniu akademii przez jakiś czas szukałam swojego miejsca. Okazało się, że znalazłam je robiąc tatuaże.
Mając specjalizację z grafiki warsztatowej jestem przyzwyczajona do operowania kontrastami, tylko czernią i plamą koloru.
Linoryt jest moją ulubioną techniką, powstawanie takich prac jest czymś fantastycznym i niepowtarzalnym. Często dzieją się rzeczy zaskakujące, pokazują się nowe rozwiązania powodujące kolejne źródła inspiracji.
Obecnie wykorzystuję to w rysunku i przenoszę na skórę… Jest to spełnienie marzenia o tworzeniu czegoś znaczącego, osobistego dla widza, i jednocześnie mojego.
Inspiruje się:

Inspiracje… z nimi jest bardzo różnie. Dużo czerpię ze swojej własnej głowy, ze świata który zbudowały tysiące obejrzanych dzieł sztuki, słowa z przeczytanych książek i wierszy. Bardzo dużo dało mi dzieciństwo przepełnione bajkami i baśniami.
Czasem zobaczę zdjęcie i w wyobraźni mam już wariację na temat w postaci rysunkowej. A czasem idąc na pociąg wpada mi do głowy myśl, która nie daje mi spokoju aż nie przeleję jej na papier w formie obrazu.


Co robić żeby Twoja pasja stała się Twoim życiem?

Przeszłam w życiu różne prace i różne sytuacje, w których miałam okazję się przekonać czego nie chcę robić.. Myślę, że to było bardzo ważne doświadczenie, które pozwoliło mi ostatecznie zdecydować o podjęciu ryzyka… Rada dla tych, którzy nie są odważni? Ja nie jestem odważna, jestem bardzo nieśmiała… Ale poczułam, że zaprzepaszczę swoją szansę, swoje życie, o którym marzyłam – tym artystycznym – jeśli dam się pochłonąć korporacji. Dzięki początkom pełnym wątpliwości i strachu teraz mogę tworzyć to co kocham i mieć na co dzień kontakt z fantastycznymi ludźmi.


Karolinę i jej prace możecie znaleźć tutaj:


EmilysMoose na facebooku, blogu
i facebook studia tatuażu Gulestus w Warszawie
geeks to cykl, który w mojej głowie dorastał od długiego czasu. Skąd pomysł? Na swojej drodze spotykam mnóstwo kreatywnych osób, które przekuwają swoje pasje i zainteresowania w swoją pracę. Dziewczyny – bo tylko ich sylwetki tutaj zobaczycie (dlaczego?
Z prostej przyczyny: girls power!)i to co robią na co dzień jest inspirujące i wyjątkowe, dlatego też chciałabym abyście również Wy mogły je bliżej poznać. Czym dla mnie jest ten cykl? Najlepszą receptą na własne wątpliwości i jedyną w swoim rodzaju okazją do poznania świetnych ludzi, którzy są w stanie zasiać w mojej głowie setki nowych pomysłów.Wszystkie posty z cyklu można będzie zobaczyć tutaj. Geekowa koszulka pochodzi z sheinside.