Agata
Manosa

Lubisz siebie?

2014-01-20 - Agata Herbut

Jak często udaje Ci się powiedzieć to o sobie nie wtrącając żadnego ale i nie przekonywując siebie, że większe piersi lub mniejsze biodra sprawiłyby, że byłabyś szczęśliwsza i bardziej uśmiechnięta?
Tak, prowadzę bloga, który przede wszystkim traktuje o kosmetykach, o tym, co pojawi się niebawem w perfumeriach i na co warto zwrócić uwagę, ale to wszystko jest dodatkiem do tego jaka jestem i co o sobie myślę. To wszystko nie dawałoby mi żadnej radości gdybym nie była przychylna dla samej siebie i zwyczajnie gdybym nie lubiła siebie i tego, co widzę w lustrze. Nie ma tu żadnego narcyzmu czy zadufania w sobie – akceptowanie siebie jest pierwszym schodkiem do szczęścia, kiedy już dostąpisz tego (a same doskonale wiecie jak trudne może to się okazać) okaże się, że mankamenty urody, które do tej pory męczyły Cię schodzą na dalszy plan, po czym okaże się, że patrzysz na nie zupełnie inaczej i pukasz się w czoło zastanawiając – jak blizna na brzuchu czy noszenie rozmiaru 40 może sprawić, że czujesz się sama ze sobą źle? Po co masz się tak czuć? Za dużo jest fajnych rzeczy dookoła, których unikasz przez zamknięcie się w szufladce nieatrakcyjności w której tak naprawdę Ty sama się zamknęłaś.
foto: designinspiration.netPo co to piszę? Bo poczułam w sobie misję – jakkolwiek zabawnie może to zabrzmieć:) Nie mogę słuchać narzekań moich koleżanek/znajomych, którym aktualny wygląd na przykład paznokcia czy włosów dyktuje samopoczucie na cały dzień/całe dni. Oczywiście, zdarzają się i mi momenty w których czuję się średnio patrząc w lustro, ale staram się zacisnąć zęby i nie pozwolić by coś tak głupiego uniemożliwiło mi spędzanie fajnego dnia. Na facebooku utworzyłam profil Raw Beauty, który będzie starał się inspirować Was i zachęcać do coraz większej samoakceptacji. Współtwórzcie go razem ze mną, dzielmy się pomysłami. Nie chodzi tylko o chodzenie bez makijażu, ale o to by znaleźć dookoła rzeczy, które będą pozwalały nam czuć się ze sobą dobrze i szczęśliwie. Oczywiście jeśli tylko będziecie miały chwilę czasu na zrobienie zdjęcia raw beauty czekam na nie i z wielką przyjemnością opublikuję je (lub możecie to zrobić samodzielnie na fb). Ja siebie lubię, a Wy? Lubicie siebie!?