Agata
Manosa

Geeks | Agata.

2014-02-18 - Agata HerbutJestem:

Na dobrej drodze do zmian, które w co mocno wierzę dadzą mi poczucie satysfakcji, radości i niezależności!Robię:
Zwariowałam na punkcie bez pod postacią każdą – od tortów bezowych począwszy, po ciasteczka bezowe i szarloty pod bezową pierzyną! Uwielbiam je projektować! Bezy są cudowne, ponieważ dają ogromne możliwości kombinacji formy i smaku. Mogą być białym klasykiem, a mogą stać się również czekoladowym cudem, migdałowym obłędem czy imbirową egzotyką. Można je przekładać fantastycznymi masami w postaci musów na bazie śmietanki czy kremów maślanych i ubierać w owoce, orzechy czy czekolady. Od jakiegoś czasu odkrywam też świat niebanalnych serników i ciast czekoladowych pod każdą postacią. A wszystko to wzięło się stąd, iż złość mnie wielka ogarnęła kiedy okazało się, iż wiele cukierni jakie stanęły na mojej drodze kompletnie zaniedbały nas – klientów! Proponują nam często rzeczy nie do przyjęcia: źle wyglądające, bez smaku, nieświeże. Zamarzyło mi się cieszenie się zapachem ciasta prosto z piekarnika, które przygotowane jest z produktów podstawowych takich jak jajko, masło, mąka a nie przygotowywanych z gotowej masy o podejrzanym składzie! I tak oto chwilę temu nie potrafiłam sklecić najprostszego ciasta o wymyślnych tortach bezowych nie wspominając a teraz mam się z tą materią całkiem nieźle a co najważniejsze mam ogromną chęć jej zgłębiania!Inspiruję się:

Tworząc nowy tort czy ciasto myślę o kolorach, zapachach i finalnie smaku jaki mogę uzyskać dzięki danym zestawieniom. Bardzo często sięgam pamięcią wstecz do miejsc bliższych i dalszych, w których dane mi było być i przypominam sobie czym one pachniały i co bym z nich mogła wziąć. Oczywiście na początku mojej słodkiej przygody zaglądałam na liczne blogi, z których czerpałam pomysły. W tej chwili jestem już znacznie bardziej świadoma smaków dlatego mam odwagę na kreowanie własnych idei.Co robić żeby Twoja pasja stała się Twoim życiem?

Jeszcze nie tak dawno, gdyby ktoś zadał mi pytanie co jest moją pasją nie znałabym na nie odpowiedzi. Zawsze wydawało mi się, że fajnie jest mieć jakąś „zajawkę”, która jest motorem naszych działań, odskocznią od różnej rzeczywistości. I ona przyszła…sama…tak po prostu się pojawiła i już została:) Teraz wiem, że to zdecydowanie fajnie jest ją mieć! Moje życie zawodowe związane jest aktualnie z kompletnie różnymi działaniami, ale kto wie może przyszłość połączy mnie z „piekarnikiem” na dobre:) Ważne dla mnie jest również to, iż realizuję siebie ciesząc podniebienia innych – jak twierdzą:)
Agatę możecie znaleźć:


na Fb Bezowni, która realizuje projekty Agaty.
Bardzo dziękuję Marcie i Wojtkowi z kawiarni moko za udostępnienie przestrzeni do zdjęć!