Agata
Manosa

Essie gel czyli 21 dni trwałego manicure.

2014-05-13 - Agata Herbut

Do lakierów żelowych byłam zawsze sceptycznie nastawiona z jednej prostej przyczyny – lata temu widziałam jak wyglądały paznokcie mojej siostry po ściągnięciu żeli, historia powtórzyła się również u drugiej siostry – nie wdając się w szczegóły – nie miałam ochoty tak maltretować mojej płytki, nie zasługuje na to.
Jak wiecie jednak powiedzenie „nigdy nie mów nigdy” jest bardzo aktualne, a dodatkowo w maju marka Essie zaprezentowała swoją nowość czyli essie gel oraz omamiła mnie obietnicą o nie zniszczonej płytce – zaryzykowałam.Ten produkt to przyszłość koloru, trzydzieści sześć pięknych kolorów (ja wybrałam miętę) – w palecie znajdziecie swoje ulubione odcienie lakierów Essie. Najważniejsze jednak jest to, że zabieg nie rujnuje paznokci już po usunięciu żelu – przekonałam się o tym na własnej skórze i szczerze go polecam tym z Was, które potrzebują super trwałego manicure. Essie obiecuje 14 dniową trwałość – w to także uwierzcie – u mnie manicure był perfekcyjny przez 20 dni, ostatecznie pożegnałam się z nim ponieważ zwyczajnie znudził mi się kolor – nie miałam odprysków, piękna tafla była widoczna każdego dnia (w trakcie noszenia mojej mięty miałam kilka sesji i nie ruszały go nawet żele antybakteryjne).Cały zabieg wygląda nastepująco (trwa mniej więcej 30 – 40 minut):

Preparat oczyszczający – zaawansowana formuła preparatu oczyszczającego z technologia keratine-care została
opracowana tak, by zapewniać czystą bazę do dalszych zabiegów. Produkt idealnie przygotowuje paznokcie, aby zmaksymalizować przyleganie bazy essie gel do płytki.


Baza – z formułą opartą na pielęgnującej keratynie, pochodnej witaminy E oraz prowitaminie B5 jest bogaty w składniki odżywcze i zapewnia doskonałą bazę, dzięki której osiągniesz nienaganny efekt essie gel.


Kolor – wyjątkowe, eleganckie odcienie trwałej formuły essie gel w palecie 36 ikonicznych kolorów, wybranych z uwagi na ich ponadczasowe piękno, uniwersalny urok i niezrównany styl.


Top – stosuje się go, aby zapewnić siłę i trwałość dla błyszczącego, wypolerowanego wykończenia. Pomaga chronić płytkę paznokcia przed złamaniem i perfekcyjnie utrwala lakiery essie gel, zapobiegając zadrapaniom i odpryskom.


Lampa LED – Ergonomiczny kształt systemu LED o wysokiej prędkości pozwala na komfortową obsługę manicure i pedicure na pięciu palcach jednocześnie, maksymalizując wygodę klienta dzięki szybkiemu suszeniu dłoni i automatycznych przerwach w zabiegu.


Paznokcie wyglądają bardzo naturalnie – żelowa warstwa jest bardzo cienka (u mnie wystarczyły dwie).

Lakier oczywiście można nosić na paznokciach o wiele dłużej niż dwa tygodnie (tak jak u mnie), ale powtórzenie zabiegu po tym czasie jest wskazane, ze względu na odrastającą płytkę paznokcia niepokrytą żelem (u mnie dość wolno odrasta).
Po usunięciu essie gel paznokcie są w stanie takim (a bywa, że lepszym) jak przed jego nałożeniem. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć mój manicure pierwszego dnia, na drugim – po piętnastu dniach!Zabieg essie gel możecie wykonać w każdym autoryzowanym salonie marki, cena w zależności od miejsca wykonywania (100 – 130 zł). Z czystym sumieniem polecam Wam tą opcję – jeśli zależy Wam na trwałym manicure ta propozycja jest idealna!