Agata
Manosa

Jour d`Hermes Absolu, Hermes.

2014-06-29 - Agata Herbut


Jeśli kiedykolwiek zastanawiałyście się jak pachnie kobiecość i nie znalazłyście odpowiedzi – dzisiaj Wam ją przedstawię. Jour d`Hermes Absolu – bo o nich właśnie przeczytacie – to kobieta w kilka chwil po przebudzeniu, budząca się, przeciągająca, rozczochrana, z na pół przymkniętymi powiekami, jej kształty delikatnie odznaczają się pod koszulą, t-shirtem. Jest ciepło, ona nie musi się spieszyć, chwila oddechu, relaksu, moment, gdy nie musisz nic. Muszę przyznać, że światło w naszym mieszkaniu (w sypialni) mogłoby idealnie obrazować zapach – jest w nim wczesny poranek albo późny zachód słońca.
Jour d`Hermes Absolu jest rozleniwiający, mam wrażenie, że to za sprawą brzoskwini, którą znajdziemy w kompozycji – jest ciepła, trochę leniwa. Obok niej rozbrzmiewa gardenia oraz jaśmin sambac. Jest świetliście, idealnie, sielankowo. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom – sielanka nie jest w tym wypadku tożsama z nudą! Pod wpływem ciepła naszego ciała zapach buzuje, wciąż przypomina o sobie i sprawia, że niemal odpływamy. Wiecie jak pachnie letni deszcz w chłodny dzień? W chwilę po nim nad ziemią unoszą się zapachy trawy, ziemi, kwiatów – w tym ciepłym deszczu także znajdziecie Jour d`Hermes Absolu (robienie zdjęć w deszczu było najprzyjemniejszą rzeczą tamtego dnia!).

Kojarzą się z dobrym nastrojem, chwilą, idealnym czasem. Są przyciągające, masz ochotę wciąż odkrywać je na nowo na swojej ciepłej skórze, idealnie słoneczne i ciepłe. Nie ma w nich ostrej rześkości, cytrynowych aromatów, nic nie zakłóca ich rozpływania się na ciele. Czuję się nimi osaczona, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu – oplotły mnie i ciągną w swoją stronę – mimo, że ostatnio stawiałam raczej na bardzo rześkie i wwiercające się w mój umysł kompozycje. Jour d`Hermes Absolu to obrazek także piknikowy, letni, spędzony w gronie najbliższych, w długiej sukience, z milionem bransoletek – trochę hippisowsko, nieokiełznanie, ale z ogromną porcją dobrego nastroju. Musicie go poznać!