Agata
Manosa

Świeżość: Terre d’Hermes Eau Tres Fraiche.

2014-06-23 - Agata Herbut

Niewyobrażalna chęć noszenia na sobie czegoś zwiewnego, niemal przezroczystego, idealnie wręcz byłoby odnaleźć aromat wody mineralnej gazowanej i móc go mieć przy sobie. Coś buzującego, wibrującego, wodnego. Nie chcę rozcieńczonych owoców, kwiatów –
wolę męską rześkość, cytrusy, wodę. Zapachy stworzone dla kobiet mają w sobie odrobinę słodyczy, której ja tak bardzo nie potrzebuję w tej chwili! Przedstawiam Wam Terre d’Hermes Eau Tres Fraiche, idealną letnią bardzo świeżą wodę (Eau Tres Fraiche znaczy tyle, co bardzo świeża woda).W nucie głowy znajdziecie nuty wodne, cytrusy, gorzka pomarańcza, w sercu geranium, bazą staje się paczula, cedr, nuty drzewne.
Przezroczysta bryła z płynem to czysty minimalizm i przejrzystość, już w pierwszej chwili kojarzy się z lekkością. Pierwsze chwile, gdy poczujesz na swojej skórze Terre d’Hermes Eau Tres Fraiche mogą okazać się dość intensywne, po kilkudziesięciu sekundach buzujące cytrusy powoli osadzają się i stają się gładkie, proste, szlachetne.
Nie jestem w stanie przypomnieć sobie, co w moim dzieciństwie pachniało podobanie, ale musiało być to coś niesamowitego skoro po pierwszym zanurzeniu nosa od razu stanęła mi przed oczami mała ja. Wakacje? To byłoby zbyt proste, wakacje nad morzem? Zbyt oklepane. Mam na końcu języka…


Całość jest odrobinę chłodna, ale nie jest to chłód, który powoduje drżenie. Ten, który ja odnalazłam w Terre d’Hermes Eau Tres Fraiche jest bardzo przyjemny, wietrzny, z przebłyskami słońca. Bardzo pocztówkowy obrazek: lato, słońce, plaża, wiatr, bryza. Woda dostępna jest pojemnościach 125 ml oraz 200 ml, co idzie w parze z jej świeżym charakterem i powoduje, że chcesz dozować ją kilka razy w ciągu dnia. Według mojego nosa najnowszy zapach Hermesa to świetna propozycja unisex, możecie używać jej razem ze swoim mężczyzną.
Muzycznie? Nie wiem dlaczego kojarzy mi się akurat z tą wersją, ale dodajcie do tego morze/ocean i z układanka staje się rozwiązana.
Tak musi pachnieć szczęście okrojone ze słodkich kwiatów, owoców i cukru.