Agata
Manosa

Makijaż: Chanel Haute Couture FW 2014/15.

2014-07-27 - Agata HerbutDzień po pokazie Haute Couture, Karl Lagerfeld pokazał światu zdjęcia promujące nową kolekcję – projekty inspirowane postacią Williama Morrisa i grupą Prerafaelitów, a także modernistyczną architekturą Le Corbusiera pełne są nawiązań do motywów biblijnych i starych legend, które współistnieją z geometrycznymi liniami i wysmukłymi fasonami.

Nie zabrakło uwielbianego tweedu, który obsypano szczyptą brokatu i wyeksponowano w towarzystwie połyskującego jedwabiu. Lekkości dodały kwiatowe aplikacje oraz biżuteryjne sandałki z wiązanymi wokół kostki kokardkami. Makijaż?
Jak zwykle – idealnie, pięknie, minimalistycznie, zjawiskowo – mogłabym tak długo, długo, długo.
Trzy kolory w roli eyelinera – złoto, srebro i czarna jaskółka – całość podbita pięknym gołębim odcieniem cienia do powiek. Idealna cera, podkreślone brwi i niemalże nagie usta. Oczy stają się być najważniejsze, absolutnie wyraziste i wyjątkowe – całość idealnie skomponowana, wzajemnie przenikająca się. Jako podsumowanie ciśnie mi się na usta tylko jedno – jakkolwiek banalnie by to brzmiało – geniusz objawia się w minimalizmie.