Agata
Manosa

Clinique, Anti-Blemish Solutions Clinical Clearing Gel.

2014-08-06 - Agata HerbutNie jestem ekspertką od cery trądzikowej, niewiele wiem o niej i o mechanizmach jej działania/funkcjonowania. Nigdy nie miałam większych problemów z cerą, a i w czasie dorastania ominęła mnie burza hormonów na twarzy. Nie będę się zatem wymądrzać i radzić Wam co powinnyście robić, gdy takie problemy Was dotykają – same doskonale wiecie, że najrozsądniej jest skorzystać z porad lekarza dermatologa i nie testować na swojej skórze miliona produktów. Po co takie wprowadzenie? Ponieważ chciałabym Wam pokazać specyfik, który ma za zadanie redukować zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu kolejnych – i mimo, że trądziku nie posiadam czasami okazuje się, że na mojej twarzy zagoszczą średnio oczekiwani goście z którymi muszę się zmagać i walczyć.Żel Anti-Blemish Solutions Clinical Clearing Gel od Clinique to żel o udowodnionej klinicznie skuteczności, który redukuje zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu kolejnych.
„Rezultaty tak dobre, jak uzyskiwane w terapii wiodącym lekiem na receptę zwalczającym niedoskonałości skóry.
Składniki przeciwdziałające zmianom trądzikowym, takie jak chlorek benzalkonium, pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii, które powodują powstanie lub zaostrzenie stanu zmian trądzikowych.
Nadmiar sebum w połączeniu z martwymi komórkami naskórka może blokować pory skóry. Ekstrakt z listownicy cukrowej pomaga znormalizować nadmierną produkcję sebum. Oczar wirginijski pomaga odtłuścić powierzchnię skóry i zwęża pory.”

Produkt otrzymałam w prezencie, nie wybrałam go sama, ale w nagłej potrzebie bardzo mi pomógł – dlatego też dzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Jest przezroczysty, nie pachnie, ja nakładam go punktowo (cienką warstwę) – wysusza miejsca w których zostanie zaaplikowany tym samym pozbywając się krostek, w przeciągu dwóch – trzech dni krostka znika. Może odrobinę wysuszać skórę – posiłkujcie się wtedy kremem nawilżającym. Bardzo, bardzo wydajny – wystarczy odrobina, a przy mojej cerze mam wrażenie, że nie zużyję go nigdy. Producent pisze, że można stosować go na całą twarz – nakładać na całą powierzchnię twarzy po jej oczyszczeniu i złuszczeniu dwa razy dziennie.
Następnie należy zastosować beztłuszczowy kosmetyk nawilżający np: Dramatically Different Moisturizing Gel. Specyfik Clinique nie podrażnił mojej skóry, nie uczulił, nie wysuszył ekstremalnie (nie miałam potrzeby dodatkowo stosowania kremu). Szczerze – jestem bardzo zadowolona z jego działania i mimo, że mam nadzieję, że będę z niego korzystała jak najrzadziej – mam zawsze w zanadrzu. Cena w perfumerii za opakowanie 15 ml to 79 zł (warto więc upolować podczas sephorowych dni VIP na przykład).


Znacie żel Anti-Blemish Solutions? Miałyście okazję go używać?