Agata
Manosa

Donna Karan DKNY MyNy.

2014-09-15 - Agata Herbut

Apetyczny, spontaniczny, bardzo pozytywny i energiczny – taki jest najnowszy zapach DKNY MyNY. Twarzą MyNY jest Rita Ora – piosenkarka, której udało się rozkochać w sobie amerykańską publiczność – jej styl tętni energią (niczym ulice Nowego Yorku!) dlatego też to właśnie ona najlepiej oddaje ducha zapachu.
W nucie głowy znajdziemy seksowną woń maliny i galbanum przyprawione szczyptą różowego pieprzu,
nuta serca to zmysłowość egipskiego jaśminu otulona aromatem frezji i korzenia irysa, nutą bazy natomiast jest
mistycyzm serca paczuli (LMR), absolutu waniliowego i piżma, wzbogacony elektryzującą ambrą. Całość brzmi bardzo poetycko i zachęcająco – jak jest w rzeczywistości?

Przyznam się od razu – spodziewałam się nagromadzenia słodyczy i bardzo bezpiecznej kompozycji (tak właśnie często bywa przy okazji wykorzystania gwiazdy jako twarzy zapachu). Myślałam, że MyNY będzie łatwy, prosty i przyjemny. Cieszę się, że okazało się inaczej – i nie, nie twierdzę, że jest to kompozycja nie do rozgryzienia – MyNy ma po prostu w sobie coś, co czyni je wartymi uwagi. Stawiam na malinę, która nie jest przesłodzona i oblepiona cukrem – jest soczysta i dynamiczna, bardzo rześka. Rita Ora, która jest twarzą zapachu sugeruje, że MyNY kierowane jest do młodych kobiet, ja jednak widzę je na każdej z nas – warunek jest tylko jeden: uśmiech. Być może zabrzmi to odrobinę wzniośle, ale uwierzcie mi, że Donna Karan stworzyła produkt, który idealnie będzie komponował się z osobami o pozytywnym nastawieniu do życia. Osobiście uważam, że jest absolutnie radosny i powodujący chęć do działania, do uśmiechania się (nawet na ulicy! nawet do obcych ludzi!).

Myślę, że idealnie będzie czuć MyNY na sobie właśnie jesienią, gdy większość z nas przywdziewa barwy ziemi (dlaczego!?) i traci błysk w oku, który był tam przez całe lato. Ja na pewno będę je miała blisko siebie!DKNY MYNY EDP – cena: 185zł / 30ml; 265zł / 50ml; 369zł / 100ml.