Agata
Manosa

Essie Jesień 2014: Dress to kilt.

2014-10-15 - Agata HerbutJesienią Essie kusi nas sześcioma nowymi odcieniami lakierów do paznokci – wszystkie w wyjatkowym, iście jesiennym, przydmionym klimacie. Każda z propozycji idealnie będzie się komponowała ze swetrami i szalami (o tak, dla mnie to jakiś dziwny wyznacznik nadchodzącej jesieni – coś co dobrze wygląda w duecie ze swetrem musi być warte uwagi, o sens tego nie pytajcie…). Co o swojej kolekcji mówi Essie? „Żyj niebezpiecznie. Ubieraj się perfekcyjnie. Paleta na jesień inspirowana sztuką szpiegostwa i dreszczykiem emocji oferuje eleganckie odcienie, które noszą znamiona przestępstwa. Nadszedł czas na teatralne, intrygujące kolory, które mają tajemniczą stronę. Za jakim hasłem skrywa się ten szpiegowski styl? Jeśli chcesz wiedzieć… to oczywiście essie! Paleta na jesień essie to kolekcja doskonale uzupełniających się odcieni, które same w sobie są deklaracją stylu.”
U mnie możecie zobaczyć trzy odcienie czyli Dress to kilt – uwodzicielska czerwień, Partner in crime – kremowy odcień bogatej ciemnej czekolady z głębokimi tonacjami mahoniowymi oraz Style cartel – atramentowy kobalt.

W nowej kolekcji Essie przeważają kolory neutralne (szarość połączona z zielenią i kolorem morskim oraz lakier w odcieniu szarobrązowym), znajdziemy w niej jednak pikantną i odważna czerwień, atramentowy kobalt będący alternatywą dla zachowawczego granatu oraz lakier o odcieniu ciemnej czekolady i mahoniu. Każdy z nich kryje przy dwóch warstwach, najwięcej wysiłku należy włożyć przy aplikacji Style cartel, czerwień właściwie może być jednowarstwowcem. U mnie Essie wytrzymują kilka dni bez żadnych uszczerbków.Który najbardziej przypadł mi do gustu? Czekoladowy brąz, który w zależności od światła przybiera różną intensywność. W kolekcji znajdziecie też trzy inne propozycje między nami szarość połączoną z zielenią, która jest przepiękna! A Wam który najbardziej się spodobał?