Agata
Manosa

Chanel Chance EDP.

2015-04-10 - Agata Herbut
Pierwsze skojarzenie z Chance od Chanel? Radość!
Wykreowany w 2002 roku, lekki, świetlisty, pełen energii. Mam wrażenie, że zmienia się z minuty na minutę, jest nieprzewidywalny.
Z Chance zaprzyjaźniłam się dzięki mojej siostrze, która uwielbia wersją Eau Fraiche (zużyła pięć flakoników, a może więcej?), ja pozostałam przy pierwowzorze oraz cieplejszej odsłonie Eau Tendre.

Nuta głowy to cytrusy, hiacynt, różowy pieprz, w sercu znajdziemy wanilię, jaśmin oraz irys. Bazą są paczula oraz wetiweria.
Koktajl szczęścia, eksplozja radości, apogeum eleganckiej świeżości. Dlaczego eleganckiej? Ponieważ w Chance nie znajdziecie typowej dla zapachów określanych jako „świeży” kwaskowatości i wibrujących owoców. Tutaj kryje się coś zdecydowanie pięknego – indywidualizm. Być może pomyślicie, że trudno o indywidualizm w zapachu, który można kupić w większości perfumerii, ale według mnie Chance na każdej kobiecie pachnie inaczej, ta kompozycja owija się wokół skóry i tworzy zupełnie nowy aromat (z tego powodu też nie zgodzę się z głosami, które twierdzą iż kompozycja jest wtórna).Wyobraźcie sobie jak cudownie można poczuć się w wiosenny poranek, gdy na dworze jest jeszcze chłodno, w powietrzu unosi się rosa, a Twój szal i Twoje nadgarstki spowite są w Chance. Idealnie rozpoczęty dzień! Na pytanie: jaki zapach kojarzy mi się ze szczęściem? odpowiem, że propozycja Chanel jest w pierwszej trójce. Oprócz sporej dawki pozytywnej energii, którą Chance jest w stanie nam zaoferować odnajdziemy w nim także delikatną słodycz i zmysłowe, waniliowe akordy. Pięknie nosi się zarówno wiosną jak i zimą.

Właśnie teraz nastała pora roku z którą Chance idealnie się kojarzy i komponuje –
to czas, gdy buzuje w Tobie energia i chęć do działania! Odważę się nazwać kompozycję ikoniczną ponieważ jest to jeden z zapachów, który wielu kobietom kojarzy się z wiosną i radością (tak, przeprowadziłam ankietę!:)).
Dla mnie ten zapach to kwintesencja dobrego samopoczucia, element całości, która sprawia, że dzień zaczyna się pozytywnie.Jaki zapach kojarzy Ci się z wiosną/latem i szczęściem?