Agata
Manosa

Dzień Mamy. Najlepsze pomysły na prezenty.

2015-05-12 - Agata Herbut

Masz jeszcze kilka dni, ja także. Dzień Mamy i Dzień Taty to dla mnie bardzo, bardzo ważne święta bo kocham moich rodziców najbardziej na świecie i uważam, że są najlepsi. Oczywiście nie zawsze było tak fajnie jak teraz, okres liceum, a właściwie pierwsza/druga klasa to czas lekkiego buntu (moja siostra była bardziej zbuntowana niż ja albo ja miałam już przetarte szlaki:)), ale i tak nie pamiętam, żebym miała gorsze relacje z mamą czy tatą dłużej niż przez jeden dzień.
Wiem, że najfajniejsze prezenty to te od serca dlatego ich też w zestawieniu jest kilka, a jeśli nie jesteś w stanie przygotować czegoś sama – mam kilka dobrych podpowiedzi. Wybrałam pomysły, które sama chciałabym dostać jako Mama!


1. Bukiet kwiatów polnych. Nie zależy mi na wielkości, ilości czy wstążkach – kwiaty kocham, a te z łąki wyglądają najpiękniej, prawda?


2. Razem spędzony dzień. Niekoniecznie na zakupach w galerii handlowej, chyba, że sprawi Wam to radość i lubicie wspólnie tak spędzać czas. Ja wybieram piknik na świeżym powietrzu, trochę dobrego jedzenia (albo dużo dobrego jedzenia), piłkę i inne czasoumilacze.


3. Lody. Muszę to wypunktować! Moje dziewczyny (tak, Zoja już próbowała różnych smaków) kochają lody tak samo jak ja i wszystkie większe okazje lub mniejsze świętujemy zjadaniem lodów więc i tutaj nie może być inaczej. Moja Mama też uwielbia – orzechowe i pistacjowe najbardziej! (te na zdjęciu niestety są z …farby).


4. Laurka. Jakie to ma znaczenie, że masz już trzydzieści lat? Nie musisz rysować kwiatków, możesz kupić gotową kartkę, napisać kilka słów od siebie (błągam tylko niech to będzie coś więcej niż Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy!). Jestem pewna, że Twoja Mama bardzo się ucieszy! Napisz do niej list, na papeterii! (pamiętacie pachnące papeterie?!)


5. Zapiski Babci/Dziadka.
Może i lepszy pomysł na Dzień Babci/Dziadka, ale jeśli masz dzieci to myślę, że jest to rewelacyjna opcja. Pamiętnik w którym Twoi Rodzice spisują swoje wspomnienia – dla Ciebie, dla Wnuków, Prawnuków. Do kupienia tutaj, ok. 27 zł.


6. Pierścionek. Mi się bardzo podoba, nastąpiła u mnie faza pudrowego różu więc wybrałam właśnie ten odcień (na przykład z Pandory tutaj). Jakiś czas temu zamawiałam wisiorek z wygrawerowanymi pierwszymi literami moich dziewczyn i Tomka – myślę, że taka opcja też jest świetna jako prezent dla Mamy!

7. Zrób wspólną kolację!. Ugotuj to, co lubi Twoja Mama i spędź z nią trochę czasu.


8. Fotoalbum. Możesz zrobić go sama, drukując i wklejając wspólne zdjęcia – jest jeszcze trochę czasu więc zdążysz. Fajnie byłoby mieć zdjęcia od dzieciństwa poprzez dorastanie aż do teraz.


9. Perfumy, kosmetyk, książka czyli wszystko to, co możesz kupić – pamiętaj tylko, aby wybrać faktycznie to, co Ona lubi!
Masz jakieś inne pomysły? Podziel się koniecznie, być może zainspirują którąś z nas?
zdjęcia: pinterest, atticusandfinch.co.uk.