Agata
Manosa

10 powodów, dla których kocham lato.

2015-06-15 - Agata Herbut

Kiedyś nie lubiłam, im robię się starsza tym potrafię bardziej doceniać codzienność, a latem jakby nie było ta codzienność jest najbardziej przyjemna.
1. Truskawki.


oraz wszystkie letnie owoce: maliny, jagody, porzeczki, agrest – jednym słowem wszystko, co kolorowe. Ten zachwyt odnosi się także do warzyw i ziół. Uwielbiam! Jak wyglądają moje poranki? Jaga wędruje do przedszkola, a ja biorę Zoję pod pachę i robię obchód po dzielni – wpadam do pana Truskawki, do pani Krysi, do pani Wandzi z piekarni. I uwaga, to wszystko dzieje się w centrum Warszawy! Naprawdę!


2. Piasek.


Musi być w miarę ciepły oczywiście i najlepiej gdyby sobie leżał nad morzem. Zadowolę się jednak też weekendowym nad Wisłą z opcją jakiegoś targu na którym można zdobyć pożywienie. Ok, tak naprawdę to zadowolę się również tym w piaskownicy.


3. Niebo.


Nic tak nie dodaje mi energii jak pobudka, zerknięcie w stronę okna i …tadam! Jesssst! Niebieskie niebo. Idealnie, to jest stu procetnowy kop endorfin na cały dzień.4. Jedzenie na dworze.


Nie muszę nawet robić tego osobiście, wystarczy, że widzę zadowolonych ludzi, którzy to robią. Restauracja w Warszawie wyglądają przepięknie o tej porze roku, wzywają mnie ze wszystkich sił i nawet udało mi się stworzyć w głowie listę miejsc do których muszę się wybrać, bo przecież tak ładnie wyglądają.5. Kwiaty.


Te w wazonie, te na łące, na balkonie, w bukiecie albo w ręku. To, co dzieje się latem dookoła to jakiś komos! Cała to roślinność powoduje naprawdę przyjemne doznania w mojej głowie. Rozglądasz się i widzisz świat buchający, tryskający życiem, nie ma nic piękniejszego.


6. Lody.


Chyba się trochę ośmieszę bo tak naprawdę moja miłość do lodów trwa cały rok, niezależnie od pory roku zatem ten punkt przyjmijmy następująco: jedzenie lodów na świeżym powietrzu i próbowanie nowych smaków w sezonowych lodziarniach. Tak, tworzę mapę moich ulubionych lodziarni i oczywiście nie omieszkam się z Wami nią podzielić. Tak, kupię w końcu maszynę do robienia lodów. Tak, nadal szukam sponsora, który będzie mi codziennie dostarczał lody.


7. Gołe stopy.


Chodzę boso po domu, idę boso do sąsiadki, chciałabym iść boso do sklepu. U rodziców mam większe pole do popisu: boso po trawie, po ogródku, w piaskownicy, koło domu. Najmilsza rzecz jaką można poczuć latem – wolne stopy! Nie, nie zdarzyło mi się jeszcze nadepnąć na coś co mogłoby mnie użądlić, bacznie obserwuję następny punkt czyli trawę!


8. Trawa.


O ile jestem w stanie zrozumieć, że możesz nie przepadać za łażeniem w piachu tak nie jestem w stanie zrozumieć jak można nie uwielbiać zanurzać swoich stóp w soczystej, mięsistej trawie!? Albo lepiej, położyć się na niej, turlać, zasnąć!
Mistrzostwo świata, a najlepsza jest oczywiście ta pięknie wystrzyżona w Łazienkach!9. Lemoniady.


Podczas żadnej innej pory roku nie smakują tak jak latem. Ja naprawdę nie pijam nawet lemoniady o innej porze roku. Moja ulubiona ostatnio kompozycja to cytryna, truskawka, limonka, odrobina brązowego cukru i lekko gazowana woda. Codziennie w lodówce stoi pełna karafka i codziennie robię nową.

10. Uśmiechnięci ludzie.


Zauważyłaś/eś to? Odnosisz podobne wrażenie, że gdy tylko pojawi się u nas słońce i błękitne niebo ludzie chętniej się do siebie uśmiechają i są milsi? Powinniśmy mieć taką pogodę przez dziesięć miesięcy w roku, dwa tygodnie zimy, dwa jesieni i miesiąc wiosny. Wszyscy bylibyśmy szczęśliwsi i radośniejsi. Prawda?

Mogłabym dodać jeszcze kilka punktów: wyjazd do rodziców, uginające się czereśniowe drzewa, zapach kosmetyków z filtrami, wieczne zapominanie o tym, że krzesła na balkonie się nagrzewają i nie powinno się na nie siadać w południe, gdyż grozi to chwilową utratą świadomości. Urodziny Zoi, tak od zeszłego roku z tym również kojarzy mi się lato. Szczęście.Ene due rike fake. Teraz Twoja kolej, za co kochasz lato?photo: brit.co, kingcreative.tumblr.com, happydayout.tumblr.com, inspiredbythis.com, luluyasmine.com