Agata
Manosa

Suki Skin Care. Złuszczająco – pieniący peeling do twarzy oraz ciała.

2015-08-11 - Agata Herbut
Suki to amerykańska marka stworzona przez Suki Kramer. Wszystkie produkty są odpowiednie nawet dla najbardziej wrażliwej skóry, bezpieczne dla kobiet w ciąży, karmiących matek i niemowląt. Suki to jeden z pierwszych producentów kosmetyków bez użycia syntetyków, których widoczne rezultaty zostały potwierdzone w konsumenckich badaniach klinicznych. Suki Skin Care specjalizuje się w tworzeniu prostych kosmetyków dbając o uczciwe i przejrzyste praktyki produkcyjne oraz w trosce o środowisko. Składniki kosmetyków pozyskiwane są z źródeł Fair Trade, organicznych lokalnych producentów, nie są testowane na zwierzętach. Większość produktów Suki jest dostępna dla vegan, aczkolwiek jest kilka w których występuje składnik pochodzenia zwierzęcego: organiczny wosk pszczeli pochodzący z gospodarstw bezpiecznych dla pszczół. Opakowania kosmetyków produkowane są min z mąki kukurydzianej, niebielonego papieru i tuszy opartych o roślinne składniki. Produkcja Suki oparta jest o energię wiatrową, a kosmetyki są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych – fanami marki są m.in.: Julia Roberts, Jennifer Lawrence, Tom Hanks czy Salma Hayek.


Jakiś czas temu poznałam Rozalę, która jest właścicielką sklepu Organicall – jedynego w Polsce dystrybutora między innymi właśnie Suki. Rozala powiedziała „Spróbuj, może Ci się spodobają” czyli bez ciśnienia, bez pośpiechu. Zdecydowałam się na peelingi – do twarzy i do ciała. Nigdy wcześniej nie słyszałam o Suki, nie znałam zatem ich produktów.
Macie czasami takie myśli, że te wszystkie ekologiczne, naturalne kosmetyki to farsa i żaden z nich nie działa? A jednak są takie, które działają i można używać ich z przyjemnością.Złuszczająco – pieniący peeling do twarzy skierowany jest do skór z nierównym kolorytem, zaskórnikami, przesuszoną skórą, spowolnieniem produkcji kolagenu, oznakami przedwczesnego starzenia czy zatkanymi porami.
W przypadku mojej przesuszonej skóry działa świetnie – dogłębnie ją oczyszcza i pozostawia super świeżą, nie wysusza jej i nie podrażnia. Mam wrażenie, że odrobinę rozjaśnia, a na pewno dzięki swojemu cytrusowemu aromatowi fantastycznie orzeźwia.
Dzięki miękkim kryształkom cukru (cukier szlifowany) zapewnia zarówno odnowę komórkową skóry oraz jej idealne oczyszczenie: granulki wtapiają się w skórę, aby pomóc w oczyszczeniu jej z toksyn i martwych komórek. Jak często używam? Dwa, trzy razy w tygodniu. Peeling jest bardzo wydajny, wystarczy naprawdę odrobina. Nigdy wcześniej nie miałam produktu peelingującego do twarzy, który delikatnie musuje i pieni się.


Peeling do ciała jest równie fajny co jego brat przeznaczony do twarzy. Aż tak fajny, że trochę szkoda mi go używać.
Ma doskonałe działanie pielęgnujące i oczyszczające, gwarantuje widoczne rezultaty wygładzenia. Struktura większych, miękkich kryształków cukru (organiczny cukier szlifowany) zapewnia odnowę komórkową, pomaga oczyścić skórę z toksyn i martwego naskórka. Bezpiecznie i efektywnie oczyszcza bez jakichkolwiek podrażnień. Wydajny, w pięknym minimalistycznym opakowaniu, orzeźwiający. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, również tym, że tak jak wspominałam wyżej – nie miałam okazji nigdy wcześniej używać kosmetyków o takiej konsystencji i tak doskonałej wydajności.Myślę, że jeśli lubisz naturalne produkty i ważna jest dla Ciebie marka, która je tworzy powinnaś zajrzeć do sklepu Rozali – sprowadza kosmetyki ze Stanów, Nowej Zelandii, Anglii – wszystkie są wyselekcjonowane i moim zdaniem zapowiadają się naprawdę dobrze. Ja jestem bardzo na tak, bardzo!