Agata
Manosa

10 rzeczy, które powinnaś zrobić jak najszybciej!

2015-09-03 - Agata HerbutDo końca lata? Masz jeszcze trochę czasu, najwyżej kilkanaście dni! Po co czekać do końca roku i obiecywać, że właśnie te rzeczy zrobię w Nowym Roku? Może właśnie teraz jest najlepszy czas? Całą dziesiątkę, a nawet więcej wdrożę w swoją codzienność. Tak dokładnie zrobię!1. Zrób coś dla swojego ciała.

Na stałe, nie na chwilę. Niech to będzie pakt z własnym ciałem! U mnie ta opcja startuje 1 września, z prostej przyczyny – wakacje okazały się dla mojego brzucha sześćdziesiącio dniowym „cheat day’em”. Muszę zakasać więc rękawy i zabrać się za siebie.2. Naucz się!A dokładniej tego o czym zawsze marzyłaś. Kurs pieczenia, wyszywania, haftowania? A może pływania, tańczenia lub grania na gitarze? To jest ten moment. Naprawdę. Ten!3. Poznaj nowych ludzi.


Najłatwiejszą sposobnością ku temu jest właśnie zapisanie się na zajęcia/kurs czy do szkoły. Po co Ci nowi znajomi? Bo ciągle przybywasz w tym samym środowisku, z tymi samymi osobami. Spróbuj czegoś nowego, wyjdź poza strefę swojego komfortu!4. Zrób coś szalonego ze swoimi włosami.


Ja zrobiłam co prawda jeszcze nie tak szalonego jak siwe włosy, ale rozjaśniłam je trochę i zaczęłam o nie bardziej dbać. Podnoszę jednak rękawicę tego punktu i coś zrobię!5. Pojedź gdzieś.


Chociaż na jeden dzień, na weekend! Zaplanuj wyjazd w miejsce w którym nigdy nie byłaś, nie musi być to od razu Barcelona – wystarczy fajna miejscowość kilkadziesiąt/kilkanaście kilometrów dalej. Pójdź na spacer, zjedz lody (oczywiście, że musiałam to napisać), napij się wina w kawiarni. Będzie fajnie!6. Odkryj coś nowego!


Film, artystę, muzyka, markę kosmetyczną. Poszukaj, podpytaj – na pewno jest coś co może Cię jeszcze zaskoczyć i dać nowe, pozytywne doznania.7. Zacznij czytać.


Więcej albo w ogóle zacznij. Czytanie odstresowuje, pozwala na chwilę uciec od wszystkiego, co Cię otacza. To idealny odpoczynek dla Ciebie i Twojego mózgu. Jeśli do tej pory mało czytałaś zacznij od krótkich tekstów, rozdziałów. Do tego punktu mam zamiar się dołączyć, chcę znaleźć chociaż pół godziny na czytanie wieczorem, gdy dziewczyny pójdą spać.8. Zmień coś.


W swoim otoczeniu, w swoim mieszkaniu/pokoju. Wyrzuć stare, zakurzone gazety, kup nowego kwiatka, poduszkę albo utkaj dywan. Przestaw meble albo całkiem się ich pozbądź. Daj sobie więcej przestrzeni.9. Spędź czas z rodziną.


Może jeszcze mieszkasz z rodzicami, dziadkami albo siostrą? Nawet jeśli tak to spróbuj spędzić z nimi trochę czasu tak naprawdę. Nie wierzę, że aktualnie tak właśnie trzeba pisać o spędzaniu czasu z najbliższymi: odkładamy komputer, telefon, ipada, tablet lub cokolwiek innego, co jest w stanie Cię rozproszyć. Doskonale zdaję sobie sprawę, że spoglądanie co czternaście sekund na swój telefon jest chore, ale sama często to robię – mimo, że nie chcę! Staram się jednak z tym walczyć.10.Znajdź kilka godzin w miesiącu dla siebie.


Ja wiem, że manicure/pedicure oraz wizyta u kosmetyczki to tak przejedzony tekst, że hej, ale to naprawdę działa! Przynajmniej na mnie i na dziewczyny, które znam. Spędzenie dwóch godzin w miłym towarzystwie i wyjście z fajnym mani/pedi to coś co pozwoli Ci na chwilę odpocząć, zrelaksować się, a może nawet poznać kogoś nowego? Fajnie!?Mam też jedenaste! Zapisz się na masaż, tajski oczywiście! Z doświadczenia wiem, że będzie to dla Ciebie zarówno bomba energetyczna jak i relaksacyjna, dla Twojego ciała oczywiście także!
Co jeszcze powinnyśmy zrobić? Masz jakiś pomysł?photo: „Olympia”: Britt Maren Goes Olympic by Greg Lotus for Vogue Russia, pintrest.