Agata
Manosa

Chanel SS16: Makijaż.

2015-10-11 - Agata Herbut

Sezon Spring/Summer 2016 to wielki błękit w makijażu. Propozycja, którą przedstawiła marka Chanel nie jest typowym, dziennym makijażem – można w zasadzie wykorzystać ją tylko jako inspirację.
Tym razem Lagerfeld przeistoczył historyczny budynek paryskiego Grand Palais w supernowoczesne lotnisko, oczywiście nie zabrakło żadnych detali: stanowiska odprawy celnej, numerowanych gate’ów, hali odlotów i przylotów.

Makijaż jest połączeniem przepięknej, świeżej cery z bardzo widocznie zaznaczonymi powiekami, brwiami oraz przestrzenią pomiędzy oczami na kolor niebieski. Do tego delikatny kolor na ustach i granatowy tusz do rzęs.

Na twarzach modelki noszą podkład Vitalumiere Aqua, rozświetlacz Eclat Lumiere, korektor Correcteur Perfection, ich skóra muśnięta jest sypkim Poudre Universelle Libre oraz pudrem Les Beiges.
Makijaż oka to przede wszystkim kolekcja Blue Rhythm, którą pokazywałam kilka dni temu (Makijaż Chanel Blue Rhythm Jesień 2015): cienie do powiek Les 4 Ombres Tissê Smoky 246 oraz Tissê Jazz 244, cień w kremie Illusion d’Obre Mystêrio 102, mascara Le Volume de Chanel Blue Night 70.
Usta, które widzisz na zdjęciach to zasługa Rouge Coco Baume oraz pomadki Rouge Coco Chine Rêveuse 477 (z tegorocznej, letniej kolekcji).


Nie rozpatruj tego makijażu w kategoriach „nigdy nie wyszłabym tak na ulicę”, to make up z pokazu – ma inspirować, wyróżniać się, być inny. I taki właśnie jest! Każdego sezonu wypatruję ciekawych, nietuzinkowych i pięknych propozycji (kilka dni temu pokazywałam make up’y z nowojorskiego Tygodnia Mody) i uwierz mi, że w każdej z nich można odnaleźć coś wyjątkowego. U Chanel są to oczywiście oczy, makijaż stworzony właściwie wyłącznie na potrzeby pokazu, ale dzięki niemu my możemy cieplej pomyśleć o błękitach i spróbować zaprzyjaźnić się z nimi (choć obawiam się, że moja przyjaźń z takimi odcieniami mogłaby być jednorazowa i bardzo szybka).