Agata
Manosa

Smashbox. Camera Ready BB Water.

2015-11-06 - Agata Herbut

Odkrywanie marki Smashbox jest jedną z fajniejszych przygód w świecie makijażu, całkiem niedawno firma wprowadziła na rynek

BB o teksturze wody, który „gasi pragnienie skóry i rozmywa niedoskonałości.”. Co prawda ja nie zauważyłam u siebie ani pierwszego ani drugiego, ale spokojnie – to tylko dlatego, że moja cera ostatnimi czasy wcale nie jest taka sucha jak zawsze, a niedoskonałości są na całkiem dobrym poziomie. Oceniając zatem BB musisz brać pod uwagę, że moja cera nie należy do problemowych, a co za tym idzie krycie, które dla mnie jest wystarczające to jedna warstwa, która pozwala żyć moim piegom własnym życiem.

„Zainspirowana rozświetlającym lookiem uwielbianym przez najlepszych fotografów, ta ultra-nawilżająca formuła bez substancji oleistych, dosłownie ślizga się po twarzy natychmiastowo wtapiając się w skórę i współgrając z nią. Nie roluje się, nie wysusza, nie waży się, abyś mogła kochać swoją skórę w każdym świetle.” Według mojej skóry i mnie samej- lekki podkład, o odrobinę kremowej konsystencji, który pięknie stapia się ze skórą i pozostawia ją rozświetloną, wypoczętą. BB nie pozostawia smug, jest niemal niewidoczny na skórze, a odcień Light, który do mnie najbardziej pasuje jest doskonały.
30 ml opakowanie z całkiem wygodną pipetą dozuje odpowiednią ilość produktu, ja używam zwykle z opcją: beauty blender lub dłonie.
Możesz delikatnie go przypudrować i mieć pewność, że będzie nietknięty przez wiele godzin. Na zdjęciach poniżej BB jest na golasa, z jedną warstwą – widać moje piegi i nawet ba! Widać coś na moim nosie, ciekawe czy jak napiszę to małymi literami to nie zauważysz?:)

Cenię go za konsystencję (te lekkie, odrobinę wodniste podkłady ostatnio zawojowały rynkiem i najwyraźniej Polki je bardzo polubiły), za krycie – przy jednej warstwie (zawsze mam problem z pisaniem o warstwach ponieważ sama nigdy właściwie nie nakładałam dwóch czy trzech) jest wystarczające, za efekt – lekko rozświetlający, wyrównujący koloryt i perfekcyjnie świeży.


Camera Ready BB water jest dostępny w sześciu kolorach, na wyłączność w Sephorze.

* Próbka PR.