Agata
Manosa

Estee Lauder. Double Wear To Go.

2016-01-15 - Agata Herbut

Pierwsza myśl, gdy usłyszysz Double Wear? Totalne krycie i ekstremalna trwałość? Jestem pewna, że większości z nas właśnie z takim efektem kojarzy się sztandarowy produkt makijażowy marki Estee Lauder. Nadchodzą jednak zmiany. Firma wprowadziła dosłownie chwilę temu Double Wear To Go czyli po moich testach – lekką wersję kultowego Double Wear.

Pierwszą zauważalną różnicą jest oczywiście opakowanie – poręczne, wygodne. Podkład w szczelnie zamkniętym opakowaniu kompaktowym, które można zabrać ze sobą wszędzie. Double Wear Makeup To Go Liquid Compact to 8 godzin doskonałego makijażu za naciśnięciem jednego przycisku. Wzbogacony o dawkę intensywnego nawilżania i umieszczony w kompakcie, zapewnia długotrwały i dostosowany do indywidualnych potrzeb makijaż w wybranym miejscu i czasie. Ultranawilżający, ultrapromienny, ultrawygodny.


Trzynaście kolorów! To bardzo duża paleta i różnorodność – nie należy jednak sugerować się kolorami klasycznego DW, warto wcześniej sprawdzić odcień w perfumerii. Podkład nie wysusza, a nawet mam wrażenie, że nawilża, cera jest promienna i wygląda na wypoczęta – pisze to matka, która nie przespała żadnej nocy od niemalże 19 miesięcy. Jeśli chodzi o krycie i trwałość – podobny jest do klasycznej wersji, konsystencja jest jednak lżejsza i mniej wyczuwalna na twarzy, nie zastyga szybko i można z nim współpracować. Do pełnego makijażu wystarczą 2 kliknięcia, taka ilość jest odpowiednia. Jedynym minusem jest opakowanie, a mianowicie fakt iż nie wiesz ile podkładu zostało.

Odcień, który dostałam do przetestowania to 2N1 Dessert Beige i jest odrobinę za ciemny – klasyczny Double Wear idealny dla mnie to 1N2 Ecru – ten natomiast myślę, że latem będzie odpowiedni. Nie zauważyłam żadnych problemów przy aplikacji – podkład równomiernie pokrywa cerę, nie ściera się, nie ciemnieje. Opakowanie jest wygodne, należy jednak dbać o jego czystość i higienę. Jeśli chodzi o pojemność – 12 ml, podczas, gdy klasy ma 30 ml – w związku z tym Double Wear To Go najlepiej traktować jako podkład do poprawek, myślę, że przy codziennym stosowaniu może wystarczyć na około dwa miesiące. Dla kogo będzie odpowiedni? Dla tych z Was, które lubią Double Wear, ale chętnie poznałyby lżejszą wersję, którą zawsze można mieć przy sobie. Krycie możemy stopniować w zależności od potrzeb zatem odpowiedni będzie do każdej cery, nawet suchej ponieważ tak jak wspominałam – nie wysusza.

Na zdjęciu powyżej możesz zobaczyć odcień 2N1 Dessert Beige, nie jest przypudrowany zatem podobnego efektu możesz się spodziewać.Znasz Double Wear? Miałaś okazję używać klasycznej wersji?
Opisywany produkt został udostępniony przez firmę Estee Lauder.